| Cami30 a întrebat:

Hei TPU.Am nevoie de ajutorul vostru, as dori cateva idei prin care sa pot trece peste o stare proasta ce ma macina de ceva timp.Desi am realizat ca nu o sa mai mearga relatia cu fostul meu prieten,tot timpul mi se face dor de el.Orice preocupare am imi aduce aminte de el.Nu stiu cum sa trec peste el.Ceva idei?Funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Mann02 a răspuns:

Daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva, suntem aici, ne poti trimite un mesaj happy

6 răspunsuri:
| mikutzzza1000 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Iubesc un'fost', dar incerc sa-mi ocup timpul cu iesirile, scoala si prietenii in asa fel sa nu mai am timp sa ma gandesc la el. Poti face orice insa nu sta singura, pentru ca atunci e cel mai greu! inceara sa te distrezi, nu-ti zic ca o sa-l uiti in totalitate sau curand(am trecut 6 luni de cand m-am despartit de 'fost', dar si acum tot la el ma gandesc, insa nu ca la inceput).A ajuns sa-mi ceara de nenumarate ori sa ne impacam insa e mai bine fara el, chiar daca e greu.TOATE TREC!

| marinafox a răspuns:

Am fost si eu in aceeasi situatie ca tine! Nu o sa-l uiti prea usor, esti constienta de asta nu? Uite ce am facut eu...pur si simplu am asteptat sa treaca timpul, am iesit si cu alti baieti si incetul cu incetul am inteles ca asa a fost sa fie chiar daca si acum il iubesc, este o iubire care nu a invins si stiu ca si lui ii pare rau si inca ma iubeste. Stiu ramane un gust amar, dar. asta e viata!

| Cami30 explică:

Am stat departiti vreo 2 luni si ne-am impacat pentru o saptmana crezand ca vom fi ca la inceput...chiar nu stiu ce sa fac sa il uit.Si cand ies dau de el alaturi de noua lui prietena...

| Cami30 explică:

Stiu cum ehappy

| snowdrop a răspuns:

Poate o noua iubire o sa vindece rana vechii iubiri...

| Cami30 explică (pentru snowdrop):

Am incercat si mai tare m-am incurcat...as fi preferat sa nu trec la alta...