| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU! De ceva timp am niste ganduri pe care o sa le scriu asa cum imi vin in minte. Voi ce intelegeti din ele? Va rog, nu as vrea sa ma judecati.
1.Imi e teama sa mai iubesc.
2.Parca imi e dor sa fiu iubita.
3.Incep sa nu mai cred in iubire.
4. Oare exista baiat potrivit pentru mine, sa ma iubeasca intreaga viata asa cum sunt eu?
5.Trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu ma voi casatori.
6. Nu am nevoie de asa ceva(casatorie).
7.Sunt satula de iubirea din zilele de astazi.
8.Simt nevoia sa fiu iubita, dar imi e teama ca va dura prea putin ca sa ma pot simti implinita.
9.Trebuie sa ma obisnuiesc sa imi petrec viata singura.
10.N-am nevoie. Am familie, am prieteni, am tot ceea ce imi doresc, sunt independenta.
11.Parca imi lipseste iubire, dar iar sa o iau de la capat cu cineva...
12.Cred ca dragostea nu e pentru toata lumea.
13.Asta e. Imi accept soarta.
14.Nu mai am nicio sansa. E timpul pierdut. Nu se mai merita.
Va multumesc din suflet pentru ca ati citit pana aici!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai la rand baby nu ești singurawinking
Nu vreau sa scriu prea mult,dar niciodată în viața ta sa nu renunți la ce te face fericita,la ce tânjești cu atâta ardoare,când te-ai resemnat ai pierdut totul,implicit pe tine,principiile tale.
Și eu îmi doresc o fata care sa mă iubească așa cum sunt ( depresiv,anxios ) la mine e și mai complicat,duc lupte cu depresia inimaginabile câteodată,câteodată sunt foarte ok,nu mai am părinți, nu mai am nimic, decât un tovarăș cu care mai vorbesc iesim la o bere. Eu până să nu o dau in de astea nasoale eram foarte ok, chiar am avut o relație scurta cu o fata și eu am gafat monumental, fata aia chiar mă iubea nespus de mult.
Am 1 milion de probleme nu le insir dar niciodată nu mă dau bătut,niciodată nu mă resemnez,lupt până la ultima picătură de sânge ca sa nu mai fiu așa.
Toata chestia este sa nu ai așteptări prea mari de la nimeni că ele vin la pachet cu dezamăgirile și decepțiile,chiar depresiile,sa fi mai vigilenta in cine îți pui încredere,și pe cine iubești, cui ii oferi inimioara ta și timpul tau, că timpul de fapt ne este cel mai mare inamic, deoarece nu o sa îl mai putem da niciodată înapoi, așa că ai grija cui ii oferi atenția si timpul tau.

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E firesc sa iti doresti sa fii iubita de cineva pentru toata viata.Roaga-te lui Dumnezeu pentru un viitor sot si respecta planul Lui, sa nu accepti sa faci sex fara casatorie.Au o casnicie fericita cine cred adevarul si anume ca esti capabol si e bine sa nu faci sex fara casatorie si sa fii fidel cu mintea, cu sufletul si cu trupul dupa.Fidelitatea e intotdeauna o alegere.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare om de pe fata pamantului are o jumatate asigurata si odata cu ea, fericirea, trebuind doar sa iasa din casa si sa-si caute jumatatea.
Nu are importanta ce crezi tu cand stai dincolo, in spatale ecranului si esti negativista, ci de ce se intampla in lume reala, unde sunt milioane de oameni singuri, care-si cauta femeia sau barbatul dorit.
Iesi afara din casa si mai lasa naibii negativisumul si prostiile astea, ca te duc la depresie!

Spui asa: "nu mai am nici o sansa" DE ce? Ai o boala terminala sau esti paralizatala pat?
Fiindca numai in aceste 2 cazuri nu mai ai nici o sansa, in toate celellate cazuri, ai TOATE sansele sa-ti gasesti omul potrivit tie!

Fericire EXISTA atat vreme cat exista dragoste, dar ca sa le gasesti pe amandoua, trebuie sa incetezi sa-ti mai plangi de mila, sa iesi din casa si sa-ti cauti iubit in lumea reala!

| TudorDD a răspuns (pentru Violleta2022):

Prima afirmație. "Fiecare om de pe fața pământului are o jumătate asigurată". Statistic vorbind, sau la ce anume faci referire? Îmi place cum gândești, deci vreau să dezvolți asta *

| Violleta2022 a răspuns (pentru TudorDD):

Este simplu: fiecare este capabil sa-si gaseasca omul potrivit daca face ce trebuie: adica iese din casa si isi cauta perechea!

| OldSoul a răspuns:

Si eu tot pe acolo sunt...
Bine, mint, la mine nu e chiar asa grav.
Eu pur si simplu m-am plictisit sa mai incerc sa cunosc persoane noilaughing
Speranta inca exista!

| ovidiumihai07 a răspuns:

Cred ca toti oamenii au avut gandurile tale sau cel putin unul din ele. Vreau sa stii ca daca gasesti persoana aceea care si de la un zambet iti da fluturi in stomac o sa scapi de gandurile acestea si o sa incepi sa iti imaginezi o viata intreaga cu acea persona, doar ca, ca toate lucrurile, va dura putin ca sa gasesti acea persoana. Nu incerca sa te fortezi sa incepi o relatie, mai ales cu persoana nepotrivita. Nu uita, fericirea si starea ta de bine sunt cele mai importante lucruri. Mult noroc si sanatate!

| TheKingOfDev a răspuns:

Dacă ești perseverenta și nu te lași până la urmă sigur toată strădania ta va fi răsplătită.