| anelice_2988 a întrebat:

Deci...
Daca sunt fata, cum as putea sa ma masturbez? si daca o fac am riscul sa nu mai am nicio placere atunci cand o sa fac sex? [funda]

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Wow,imi pare rau, nu stiam ca ai 40+.
In cazul tau se schimba situatia, esti romanca si la noi de la 25 de ani trebuie sa iti pui baticul pe cap si sa te casatoresti.

Se explica mentalitatea,imi cer scuze,eu sunt mai avansat in gandire vad lucrurile altfel,plus ca nu locuim in aceiasi tara comunista,deci avem idei diferite.

In fine,batranii cu ale lor, tineretul de asemenea.
Stiu ca voua va spune popa ca este pacat, dar totusi hai sa avansam putin in gandire.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă masturbatul, practică un sport care te relaxează fizic și psihic.
Mai târziu cu masturbarea nu o să mai simți nimic cu partenerul.
Pa, pa.

| Ecea a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Aiurea.
Am o prietena care are 28 de ani, pur si simplu cand o apuca merge acasa si se masturbeaza.
In acelasi timp are si prieten/i si nu i-a influentat in nici un fel viata sexuala masturbatul.

Hey, wake up, secolul 21.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Ecea):

Bună.
Atunci fă-o fără număr că tu și ea intrați în categoria celor care nu se pot liniștii...
Pa, pa.

| Ecea a răspuns (pentru Legiuitoarea):

A fost doar un exemplu,toata lumea o face,inclusiv tu,fie ca vrei sau nu sa recunosti.
Eu consider ca suntem destul de avansati in gandire incat sa nu ne mai fie rusine sa recunoastem chestii care le facem,sunt normale si nu este nimic rusinos sau absurd.
Masturbarea nu iti poate influenta viata sexuala in nici un fel,ba chiar din contra.
Daca ai probleme hormonale ce faci?
Am cunoscut si sunt sigur ca o sa mai cunosc o gramada de oameni care au astfel de probleme,masturbarea si sexul sunt solutia cea mai buna pentru ei, nimic anormal in asta, este la fel de normal ca si cum simti nevoia sa bei apa cand iti este sete.
Este valabil si in cazul meu si in cazul tau si in cazul oricarui om.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Ecea):

Bună.
Învață să vorbești în dreptul tău, domnișoară sau doamnă dornică de autosatisfacție...
Probleme hormonale? Ești de la țară de gândești așa? Ce treabă au hormonii?
Nu-mi spune că se urcă pe tine!
Hai lasă vorbele astea de radio gârla și sfaturile femeilor simple din vârful dealului!
Sexul este o soluție financiară, dragostea fizică este prea "pedantă" pentru tine, iar masturbarea este... ce vrei tu să fie ca să-ți arăt că sunt o doamnă, nu o aiurită!
Mai citește și tu o carte, mai lasă prietena cu prieteni... că o să ajungeți să o faceți în grup! Dacă îți place, arătele și lor cum te masturbezi și poate te vedem pe net.
Hai ajunge cu tupel tău!
Pa, pa.

| Ecea a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Wow,imi pare rau, nu stiam ca ai 40+.
In cazul tau se schimba situatia, esti romanca si la noi de la 25 de ani trebuie sa iti pui baticul pe cap si sa te casatoresti.

Se explica mentalitatea,imi cer scuze,eu sunt mai avansat in gandire vad lucrurile altfel,plus ca nu locuim in aceiasi tara comunista,deci avem idei diferite.

In fine,batranii cu ale lor, tineretul de asemenea.
Stiu ca voua va spune popa ca este pacat, dar totusi hai sa avansam putin in gandire.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Asteapta sa faci 18 ani, gaseste-ti un iubit stabil si fa-o atunci cand esti pregatita.
Ce rost isi are masturbarea?

| Ecea a răspuns:

Http://www.xvideos.com/video1090022/rubia_masturb

O imagine valoreaz mult mai mult decat niste vorbe.
Poti incerca sa cauti pe aici mai multe.

| STEFANXxX a răspuns:

Daca vrei sa stii cind vei face sex vei simti mai multa placere decit te ****

| Radu18 a răspuns:

1) Buna
2) Te masturbezi cu un dildou
3) O sa ai placeri si cand face sex
4) o Zi Buna

| Radu18 a răspuns:

1) Buna
2) Incerca un dildau
3) O sa ai placeri si atunci cand faci sex
4) O zi Buna

| cony1226 a răspuns:

Cu degeteleletongue. Nu e chiar atat de greu, sunt baiat si stiu su eu astalaughing. Si daca o faci nu e nici o problema, si cand vei face sex vei avea "placeri muult mai intense" decat un simplu masturbat. Dar ai grija sa nu bagi degetele prea mult daca esti virgina sa nu cumva sa rupi himenul. Bafta!

| anelice_2988 explică:

Si sincer nu vreau sa introduc degetul in vagin
sa incrucisez picioarele, nu stiu.altceva

| chaosography a răspuns:

Decat sa iti bagi degetele mai bine vino in buc. sec1 sa o facem si se simti ca in rai :X