| deyadeyutza96 a întrebat:

deci nu mai stiu cum sa il uit am incercat timp de 6 luni dar de geaba nu am reusit, si azi am vorbit cu toti prieteni lui si nu am reusit sa fac rost de numarul de telefon sau id-ul de mess ce sa mai fac?(pe el nu pot sa il intreb pentru ca nu ne prea intalnim adica el nu prea iese din casa si e mai timid, si de aceea ma indoiesc ca va face el primul pas ) ce sa fac? FUNDA!sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa uiti pe cineva, EVITA sa te mai gandesti la persoana respectiva.

Implica-te in diverse activitati, fa ce iti place, iesi cu prietenele, gateste, etc.Sentimentele nu le poti comanda.

''Ochii care nu se vad se uita''. Lasa sentimentele sa plece de la sine, daca intr-adevar vrei asta.Este nevoie de timp si trebuie sa-ti ordonezi gandurile.Azi vrei sa il uiti, dar maine vrei sa faci rost de nr.lui...esti confuza si ar trebui sa stai putin sa te gandesti: ce iti doresti cu adevarat?

Vrei sa-l recuceresti? Ce mai astepti? Du-te la el. Spune-i TOT ce simti.Pana la urma ce pierzi? Nimic.

Vrei sa-l uiti? NU te mai gandi la el si lasa trecutul in urma. Orienteaza-te pe prezent si mergi mai departe; cunoaste alti tipi.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De ce vrei sa fii cu cineva care nu te vrea?

| LostInBubble a răspuns:

Pai daca stii ca el nu va face primul pas atunci de ce nu il faci tu? De ce unele fete simt nevoia sa faca baietii primul pas? Tu nu esti om? Tu nu ai sentimente?

Du-te la el si spune-i ce simti. Strange-l tare in brate si crede-ma ca nu are cum sa te refuze. cel putin ca prietena. happy