| anananana a întrebat:

Buna TPU e ceva urgent! va rog spuneti-mi ce sa fac :-(( pisica mea a fatat ieri. iar sora mea cea mica a atins unul din pui :-s acum pisica nu vrea sa isi mai alapteze puii sad ce sa fac sa ii alapteze din nou? crying [[[dau fundita`]]] ( scuze categoria )

Răspuns Câştigător
| emchristina a răspuns:

Pai chestia sta cam asa. pisica nu ar trebui sa-i respinga chiar daca sora ta ia atins.si eu am facut de multe ori si pisica a continuat sa-i alapteze. poate pisica o dor tatele.maseaz-o usor cu apa rece.asa ar trebui sa observi daca mai are sau nu lapte pentru ca daca are lapte ar trebui sa fie putin umflate. daca pisica e la prima fatare nu e de mirare ca ii respinge pentru ca unele pisici pur si simplu nu au spirit matern.sunt unele lucruri care nu pot fi intelese. de exemplu o pisica de la bunica de la tara a fatat intr-un loc greu accesibil (sti cum e pe la tara tot felul de anexe pe acolo prin curte) si ii auzeam cum miauna dar pisica niciodata nu sa mai dus la ei si au muritstraight facepentru ca nu am reusit sa dau de ei. pur si simplu ia respins ca si cum n-ar fi ai ei. deci in cazul tau poti sa-i harnesti cu seringa cam o data la 2 ore si dupa ce deschid ochii incep sa se hraneasca singuri. dupa mine nu sora ta e de vina ca a atins puii. pisica ii respinge poate pentru ca nu are spirit matern.succes:*

5 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Poi dc nu mai are lapte?
Poate nu are lapste de aceea nu ii lasa sa suga, daca nu are lapte o doare si pe ea ca ei sug si nu au ce si o dor tatele laughing
Ia o seringa si dale sa suga big grin

| 2dmv a răspuns:

Am ras cu lacrimi la aceasta intrebare. Punel pe tatal tau sai alapteze cu lapte patern. laughinghappyhappylaughinglaughing

| RadXx a răspuns:

Pai uite ce sa faci daca mama nu mai vrea poate ca nu mai are lapte atunci iale niste lapte si punele antrun bol

| IleanaConsaZeAnA a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci! Cu parere de rau iti spun sad Poti sa-i hranesti tu cu seringa sau sa-i lasi sa moara(dar e prea trist) sad
Imi pare rau!

| Camelia_9492 a răspuns:

Bate-o sau pune-o să-i mănânce. o să fie ușor laughing.