| AngelErmin a întrebat:

e prima intrebare pe care o pun pe acest site asa ca nu ma judecati daca fac unele greseli.
De ce unii barbati/baieti raman singuri o viata intreaga si de ce toate femeile au pereche in afara de alea urate si grase care le excludem din peisaj ca pana si alea au relatii unele dintre ele.
Vad o multime de intrebari pe acest site, eu am 12 ani si am facut sex cu una de 15 ani, eu asa, eu asa, nu stiu daca sunt reale sau sunt puse la baza, probabil unele sunt reale, eu chiar nu inteleg pustiul ala care habar nu are sa se ingrijeasca singur are o iubita si sunt barbati care sunt singuri la 50 de ani si barbati calumea, ma refer buni la suflet si calmi nu ca unii alcoolici si vai de ei? Dau un exemplu, asa ca sa va faceti o idee,de ce dracu a mai fost creata femeia atunci daca unii barbati nu au parte de ea? Eu stiam ca toti si toate aveam o pereche dar wow ca sa vezi nu este asa ce minune, unde este Dumnezeu in aceste situatii, face SPA, ce face? Eu unul n-as accepta daca as fi in locul lui ca creatia mea sa se destrame in halul asta, la ce dracu a mai dat femei doar sa le vedem cum merg pe strada unii dintre noi ma refer la barbati?
Eu am aproape 21 de ani, am facut scoala merg si la facultate, fac sala si ce am? N-am nimic, eu cum las mostenire, ce mostenire las eu? Fiecare om are dreptul la o familie pana si oameni ai strazi, fiecare avem dreptul la viata din nu stiu cate miliarde de femei nu se gaseste una si pentru acel barbat printre care ma aflu si eu dar se gaseste pentru un pustan de 12 ani care de abia a invatat alfabetul?
Dau funda doar daca sunt raspunsuri concrete si sincere dau daca sunt la misto le voi raporta.
Multumesc anticipat!

74 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

In primul rand asa ca sa stii: raportarea aici nu face 2 bani! laughing
Acum sa-ti raspund:
Dumnezeu ne-a dat libera alegere nu-ti impune sa fii cu cineva cu cine n-ai vrea! Pentru ca daca vrei neaparat sa fi intr-o relatie crede-ma vei gasi foarte repede daca nu conteaza daca e frumoasa sau nu. daca vrei neaparat sa fi cu cineva... dar vezi fiecare din noi cauta presoana cat mai frumoasa, mai perfecta, altii cauta dragostea adevarata sau bani si avere. Ei din cauza asta ramanem singuri! happy

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru AngelErmin):

Pai asta e problema, cauti una decenta iar pe cea care crezi tu ca e decenta pentru tine nu crede ea acelasi lucru sau poate ea cauta bani si avere etc. dar ia cauta orice numai sa fie femeie si gata sa vezi ca vei gasi laughing

Răspuns utilizator avertizat
| ancaval a răspuns:

Eu zic că fiecare om are perechea lui, dar depinde de el, dacă o fi ceva. Unii preferă să rămână singuri din diferite motive (părinții divorțați, înșelați în trecut, etc.)

Și nu doar fetele grase sunt singure. Nu poți considera aspectul fizic un motiv de singurătate. Sunt oameni frumoși și singuri. Pur și simplu, nu a fost să fie.

Și oricum, noi oamenii, ne uităm prea mult la ceva ce e mai sus decât noi, și nu mai vedem ce e lângă noi.

| lpavel a răspuns (pentru AngelErmin):

Ia cauta pe site-uri gen matrimoniale happy

| alina2k18 a răspuns:

Ce mostenire lasi deja la 21 ani ma baiatule?
laughing
''fiecare om are dreptul la o familie pana si oamenii ai strazi, fiecare avem dreptul la viata ''
Ti-a luat cineva dreptul asta sau ce?
Jesus Christ laughing
Tu de fapt porti grija alora de 12-15 ani ca se foot si aia de 50 stau la l@bawinking
'' singuri la 50 de ani si barbati calumea ma refer buni la suflet si calmi ''
Stai cuminte ca nu sunt ei asa buni laughing ca daca erau nu ramaneau asawinking majoritatea sunt sictiriti, cu tabieturi duse la extrem, paranoia si alte probleme din ce am vazut + incredibil de plictisitori.
''in afara de alea urate si grase care le excludem din peisaj ca pana si alea au relatii unele dintre ele.''
Pe care*winking
Sunt grase de se pi$awinking pe toti laughing si au barbati valabili langa elewinking nu saracani rupti in chur cu figuri si pretentii pe burta goala laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui pe primul loc femeia, înaintea lui Dumnezeu, de aia nu ai parte de așa ceva, poți să lași moștenire și ideile tale și ce impact ai asupra lumii nu e neapărat să faci copii, niște puști de 12 ani care au făcut sex au lăsat un impact bun asupra omenirii? Au făcut doar sex, ce prea multi oameni fac deja.
Din plictiseala face asta Dumnezeu happy trebuie sa fie și astfel de oameni, aia e. Dar Dumnezeu este non-Dual. e infinit, e insusi creația lui, indiferent că faci sex sau te masturbezi e același lucru, și dacă ai face sex cu o femeie, de fapt faci cu tine însuți happy

Răspuns utilizator avertizat
| saresipiper a răspuns (pentru AngelErmin):

Si din mesajul ei reiese ca e o grasa, nu vezi cum se ataca la paragrafu ala? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| saresipiper a răspuns (pentru AngelErmin):

Respecta pe cine te respecta, altfel o sa fii toata viata luat de fraier, de toate grasele băsite

| alina2k18 a răspuns (pentru AngelErmin):

''Aspectul fizic conteaza cel mai mult ca daca ai o mutra de spart de vagoane fuge si stafiile de tine''
VS
''barbati care sunt singuri la 50 de ani si barbati calumea ma refer buni la suflet si calmi''
Hăhăhă laughing
Pai nu conta sufletul si calmitatea?
winking

| ancaval a răspuns (pentru AngelErmin):

Dacă vrei ceva, lupți. Bun. Singur? Dacă persoana de lângă tine, nu luptă? Ai luptat tu degeaba. Crede-mă.

Exact, fiecare om are o pereche. Destinul dă la fiecare pe cineva. Din păcate noi avem pretenții. Aia nu, aia nu. Atunci stăm singuri, și gata.

Dacă o fată te place, și tu o placi pe alta, de ce alergi după alta, dacă aia una te vrea? Vezi? E vină noastră. NU ne interesează de cine e lângă noi, vrem musai pe acel cineva. Dar poate și acel cineva, nu se va uita la noi, pentru că aleargă după altcineva. Așa e în multe cazuri.

Dacă cineva ne "hărțuiește" din iubire, de drag, hai să-i dăm o șansă. Nu se știe, poate, cu timpul, găsim ceva interesant la acea persoană. Hai să NU alergăm după cineva care NU ne vrea. Aici greșim.

Și ultima parte, aceea cu "alții au de toate", e adevărată, într-adevăr. Dacă am putea da, destinul, în judecată, ar fi în multe procese. Nu ești singurul supărat pe destin, și pe bună dreptate.

Răspuns utilizator avertizat
| ancaval a răspuns (pentru AngelErmin):

Pentru unii, da, e important aspectul fizic. Ăla mult nu stă cu tine, te lasă repede.

Pentru alții, nu contează aspectul fizic. Oricum trece repede frumusețea.

Important e să fii om! Degeaba ești frumos, dacă faci rău.

| Dragosdoar a răspuns:

Chiar dc unii sunt singuri la 50 de ani, nu inseamna neaparat ca nu au mai avut relatii. S au plitisit pur si simplu si au ramas singurisau a divortat

Răspuns utilizator avertizat
| ancaval a răspuns (pentru AngelErmin):

Ai doar 21 de ani. Poate găsești perechea la 30. O să-ți păstrezi părerea? Mai vorbim. Mă găsești aici. Abia aștept să văd cum te contrazici singur.

Și mai știu pe cineva care zicea că în viață e ca la aparate: trebuie să vină speciala. Și dacă NU a avut la fete speciale...dar na, prostia, indiferența, prietenii, figuri... E tot singur. Ce a câștigat? Câteva amintiri cu băieții la terasă.

O să vezi tu mai târziu cum stau treburile. Deocamdată e prea repede pentru vorbe de astea.

Cât despre Dumnezeu, ar trebui să vorbești cu cineva care a fost în moarte clinică, comă, accidente grave și a scăpat. Na... așa e omul, vrea dovezi pentru orice pârț.

Răspuns utilizator avertizat