|

Buna TPU, e prima intrebare pe care o pun pe acest site asa ca nu ma judecati daca fac unele greseli.
De ce unii barbati/baieti raman singuri o viata intreaga si de ce toate femeile au pereche in afara de alea urate si grase care le excludem din peisaj ca pana si alea au relatii unele dintre ele.
Vad o multime de intrebari pe acest site, eu am 12 ani si am facut sex cu una de 15 ani, eu asa, eu asa, nu stiu daca sunt reale sau sunt puse la baza, probabil unele sunt reale, eu chiar nu inteleg pustiul ala care habar nu are sa se ingrijeasca singur are o iubita si sunt barbati care sunt singuri la 50 de ani si barbati calumea, ma refer buni la suflet si calmi nu ca unii alcoolici si vai de ei? Dau un exemplu, asa ca sa va faceti o idee,de ce dracu a mai fost creata femeia atunci daca unii barbati nu au parte de ea? Eu stiam ca toti si toate aveam o pereche dar wow ca sa vezi nu este asa ce minune, unde este Dumnezeu in aceste situatii, face SPA, ce face? Eu unul n-as accepta daca as fi in locul lui ca creatia mea sa se destrame in halul asta, la ce dracu a mai dat femei doar sa le vedem cum merg pe strada unii dintre noi ma refer la barbati?
Eu am aproape 21 de ani, am facut scoala merg si la facultate, fac sala si ce am? N-am nimic, eu cum las mostenire, ce mostenire las eu? Fiecare om are dreptul la o familie pana si oameni ai strazi, fiecare avem dreptul la viata din nu stiu cate miliarde de femei nu se gaseste una si pentru acel barbat printre care ma aflu si eu dar se gaseste pentru un pustan de 12 ani care de abia a invatat alfabetul?
Dau funda doar daca sunt raspunsuri concrete si sincere dau daca sunt la misto le voi raporta.
Multumesc anticipat!

73 răspunsuri:
| a răspuns:

In primul rand asa ca sa stii: raportarea aici nu face 2 bani! laughing
Acum sa-ti raspund:
Dumnezeu ne-a dat libera alegere nu-ti impune sa fii cu cineva cu cine n-ai vrea! Pentru ca daca vrei neaparat sa fi intr-o relatie crede-ma vei gasi foarte repede daca nu conteaza daca e frumoasa sau nu. daca vrei neaparat sa fi cu cineva... dar vezi fiecare din noi cauta presoana cat mai frumoasa, mai perfecta, altii cauta dragostea adevarata sau bani si avere. Ei din cauza asta ramanem singuri! happy

| explică (pentru lpavel):

Eu nu am cautat niciodata bani, avere sau frumusete m-as multumi cu o femeie decenta nici sa fie urata sa imi fie scarba de ea, sexul opus cauta bani avere si cocalarie si uita au parte de tot ce vrea sufletelul lor, ar trebui sa fim si noi egali cu femeile nu 95% de femei sa ai pereche si 40% din barbati sa fie singuri o vesnicie.

| a răspuns (pentru AngelErmin):

Pai asta e problema, cauti una decenta iar pe cea care crezi tu ca e decenta pentru tine nu crede ea acelasi lucru sau poate ea cauta bani si avere etc. dar ia cauta orice numai sa fie femeie si gata sa vezi ca vei gasi laughing

Am cautat si n-am gasit, unde sa m-ai caut in abis mai ramane de cautatlaughing

| a răspuns:

Eu zic că fiecare om are perechea lui, dar depinde de el, dacă o fi ceva. Unii preferă să rămână singuri din diferite motive (părinții divorțați, înșelați în trecut, etc.)

Și nu doar fetele grase sunt singure. Nu poți considera aspectul fizic un motiv de singurătate. Sunt oameni frumoși și singuri. Pur și simplu, nu a fost să fie.

Și oricum, noi oamenii, ne uităm prea mult la ceva ce e mai sus decât noi, și nu mai vedem ce e lângă noi.

Ia cauta pe site-uri gen matrimoniale happy

| a răspuns:

Ce mostenire lasi deja la 21 ani ma baiatule?
laughing
''fiecare om are dreptul la o familie pana si oamenii ai strazi, fiecare avem dreptul la viata ''
Ti-a luat cineva dreptul asta sau ce?
Jesus Christ laughing
Tu de fapt porti grija alora de 12-15 ani ca se foot si aia de 50 stau la l@bawinking
'' singuri la 50 de ani si barbati calumea ma refer buni la suflet si calmi ''
Stai cuminte ca nu sunt ei asa buni laughing ca daca erau nu ramaneau asawinking majoritatea sunt sictiriti, cu tabieturi duse la extrem, paranoia si alte probleme din ce am vazut + incredibil de plictisitori.
''in afara de alea urate si grase care le excludem din peisaj ca pana si alea au relatii unele dintre ele.''
Pe care*winking
Sunt grase de se pi$awinking pe toti laughing si au barbati valabili langa elewinking nu saracani rupti in chur cu figuri si pretentii pe burta goala laughing

| a răspuns:

Pui pe primul loc femeia, înaintea lui Dumnezeu, de aia nu ai parte de așa ceva, poți să lași moștenire și ideile tale și ce impact ai asupra lumii nu e neapărat să faci copii, niște puști de 12 ani care au făcut sex au lăsat un impact bun asupra omenirii? Au făcut doar sex, ce prea multi oameni fac deja.
Din plictiseala face asta Dumnezeu happy trebuie sa fie și astfel de oameni, aia e. Dar Dumnezeu este non-Dual. e infinit, e insusi creația lui, indiferent că faci sex sau te masturbezi e același lucru, și dacă ai face sex cu o femeie, de fapt faci cu tine însuți happy

| explică (pentru alina2k18):

La 21 de ani totusi este o varsta, si cat despre copiii aia nu ii judeca nimeni dar totusi ar trebui sa primeasca o educatie si o sa aiba si ei bunele maniere, numai stiu de niciun respect si am spus fara mesaje la caterinca sau la misto tu oarecum faci misto de mine cu acele emoticoane puse si am vazut ca am facut greseli gramaticale am si spus sa nu ma judecati, dumneata ai scris chur in loc de cur, nu este nevoie sa mai spun ceva.

| explică (pentru Clint):

Nu pun pe primul loc pe nimeni, pun doar familia pe primul loc si atat.
"Din plictiseala face asta Dumnezeu"
Pai daca tot e plictisit Dumnezeu de ce nu ne distruge si gata atunci nu s-ar mai plictisi, a da am uitat nu exista.
Intrebarea asta a fost un test am vrut sa vad daca stiti sa dati un raspuns foarte bun la o intrebare destul de grea.
Unele intrebari nu au raspuns amice si nu poti da un raspuns inteligent oricat si vrea, vad ca majoritatea de aici spun cam ce le vin prin minte.

Pe cine sa cauta pe matrimoniale?
Pe dracu a lu copil

Si din mesajul ei reiese ca e o grasa, nu vezi cum se ataca la paragrafu ala? laughing

| explică (pentru ancaval):

Pur si simplu nu a fost sa fie
Nu exista asa ceva daca vrei si lupti obtii acel lucru cel putin asa cred eu.
Eu zic ca fiecare om are perechea lui
Parerea ta e irelevanta sunt miliarde de pareri care sunt puse de oameni, eu spre exemplu zic ca toate fetele sunt desfranate dau un exemplu si vine unul care zice ca nu-i asa sau vine unul si aproba acest lucru.
Si dupa ce ca viata e scurta mai e si *** de soarta din absolut toate punctele de vedere 99% ghinion 1% natural, unii au parte de absolut orice de iubirea lumij si altii stau in casa si se uita pe perete si asteapta sa le cada fatada de frica ca lumea ii rea si il omoara.

| explică (pentru saresipiper):

Femeia/fata a incercat sa faca misto dar nu prea i-a iesit in totalitate si e strict problema ei cum e nu o judecam noi, si eu as putea sa fac misto de ea cu diferite subiecte dar nu imi sta in caracter am o varsta si respect regulile acesti comunitati si pe utilizatori oricum ar fi ei.

Aspectul fizic conteaza cel mai mult ca daca ai o mutra de spart de vagoane fuge si stafiile de tine

Nu exista ceva mai sus decat noi, toti suntem egali si am scos autocorectorul nu ar mai trebui acum sa mai fac greseli

Si am spus in acele fraze sa nu fiu judecat daca gresesc, da vine marea filozoafa Alina si ma corecteaza de parca nu vazusem ca am scris care in loc de pe care, tipa a scris chur in loc de cur si vine sa ma corecteze pe mine.

Respecta pe cine te respecta, altfel o sa fii toata viata luat de fraier, de toate grasele băsite

''Aspectul fizic conteaza cel mai mult ca daca ai o mutra de spart de vagoane fuge si stafiile de tine''
VS
''barbati care sunt singuri la 50 de ani si barbati calumea ma refer buni la suflet si calmi''
Hăhăhă laughing
Pai nu conta sufletul si calmitatea?
winking

Dacă vrei ceva, lupți. Bun. Singur? Dacă persoana de lângă tine, nu luptă? Ai luptat tu degeaba. Crede-mă.

Exact, fiecare om are o pereche. Destinul dă la fiecare pe cineva. Din păcate noi avem pretenții. Aia nu, aia nu. Atunci stăm singuri, și gata.

Dacă o fată te place, și tu o placi pe alta, de ce alergi după alta, dacă aia una te vrea? Vezi? E vină noastră. NU ne interesează de cine e lângă noi, vrem musai pe acel cineva. Dar poate și acel cineva, nu se va uita la noi, pentru că aleargă după altcineva. Așa e în multe cazuri.

Dacă cineva ne "hărțuiește" din iubire, de drag, hai să-i dăm o șansă. Nu se știe, poate, cu timpul, găsim ceva interesant la acea persoană. Hai să NU alergăm după cineva care NU ne vrea. Aici greșim.

Și ultima parte, aceea cu "alții au de toate", e adevărată, într-adevăr. Dacă am putea da, destinul, în judecată, ar fi în multe procese. Nu ești singurul supărat pe destin, și pe bună dreptate.

| explică (pentru alina2k18):

Toate cele trei aspecte conteaza si sunt importante dar oamenii profita de asta si nu inteleg motivul de ce imi faci mereu cu ochiul ti-a intrat ceva in ochi si de ce pui mereu acel emoticon cu "razi in hohote", am facut eu vreo gluma si nu stiu sau dumneata suferi de sindromul rasului nebun, cred ca a doua varianta.

Pentru unii, da, e important aspectul fizic. Ăla mult nu stă cu tine, te lasă repede.

Pentru alții, nu contează aspectul fizic. Oricum trece repede frumusețea.

Important e să fii om! Degeaba ești frumos, dacă faci rău.

| a răspuns:

Chiar dc unii sunt singuri la 50 de ani, nu inseamna neaparat ca nu au mai avut relatii. S au plitisit pur si simplu si au ramas singurisau a divortat

Uite mie destinul nu mi-a oferit nimic doar ghinion,daca persoana de langa tine nu lupta pai ai luptat degeaba mai macar stii ca ai luptat daca persoana respectiva e o lenesa si fara bun simt macar ai acea bucurie in suflet ca ai luptat chiar daca ai pierdut ai luptat,batalia am pierdut-o nu si razboiul cum s-ar spune, si sufletul pereche au doar aceea ce au bani, casa, masina sunt smecheri si au o gena care atrage, eu nu am niciuna dintre aceste lucruri si nu imi sta in caracter sa insel nu am inselat niciodata am fost in proportie de 96% corect cu cei din jurul meu si cu femeile dar in schimb am fost inselat.
Viata atarna de un fir de ata nici macar un secol nu traiesti, daca duci 7 decenii esti considerat mort pe jumatate, sunt constient de aceste lucruri si consider ca toti meritam o femeie pe acest pamant.
Dumnezeu e doar un mit si o legenda cum sunt strigoii, moroii etc., toate aceste lucruri sunt ireale pana si "ca toti avem o pereche" uite ca eu nu am si cati nu au.

| explică (pentru IncelcatDragos):

Unii aleg sa fie singuri altii nu au gena aceea care atrage sexul opus, sunt o multime de oameni care si-au trait viata pe jumatate si nu au avut parte de lucrurile esentiale vietii.Cand ii vezi pe toti popandai ca au relatii si tu sa nu ai te simti prost nu iti pica bine, te uiti la un lucru dar nu ai parte de el, ii o durere si o rana imensa in adancul inimii care nu poate fii reparata.
Toti cacanarii de 13 ani scuza-ma ca ii numesc asa au parte de femeie si lor nici macar nu le-a dat parul la fund.

Adevarat spui dar na asta sunt eu am 7 ani de acasa, eu am fost educat frumos nu m-a lasat sa fac lucruri de capul meu, cum fac majoritatea pubertarilor din ziua de astazi, in ziua de astazi nu se mai stie ca unele lucruri se fac la o varsta nu frate ei fac la 10 ani sex dar de mancat daca ii pui sa manance singuri habar nu au da sex stiu sa faca.

Corectare ca am uitat un cuvant:"Nu m-au lasat parintii sa fac lucrurile de capul meu"*

Ai doar 21 de ani. Poate găsești perechea la 30. O să-ți păstrezi părerea? Mai vorbim. Mă găsești aici. Abia aștept să văd cum te contrazici singur.

Și mai știu pe cineva care zicea că în viață e ca la aparate: trebuie să vină speciala. Și dacă NU a avut la fete speciale...dar na, prostia, indiferența, prietenii, figuri... E tot singur. Ce a câștigat? Câteva amintiri cu băieții la terasă.

O să vezi tu mai târziu cum stau treburile. Deocamdată e prea repede pentru vorbe de astea.

Cât despre Dumnezeu, ar trebui să vorbești cu cineva care a fost în moarte clinică, comă, accidente grave și a scăpat. Na... așa e omul, vrea dovezi pentru orice pârț.

Poate dar nu e sigur nici tu nu esti sigur nimic nu e sigur pe acest Pamant si cat despre oamenii aia cu coma, moartea clinica, accidentele grave au avut pur si simplu un noroc pur exact cum e si cu femeile trebuie sa ai noroc pur sa ai parte de femeie.
Si nu este devreme pentru aceste vorbe nu se stie cand mor si n-am avut parte de nimic pe acest Pamant.
Si Viata e ca Jocul Foamei ori castigi tot ori pierzi tot(in prim plan viata o poti pierde)

Si asta e un adevar nu o parere, unele lucruri sunt evidente numai ai nevoie sa stii viitorul pentru ele.