| MyNameisEduard a întrebat:

Credeți ca fiecare om este predestinat sa aiba un suflet pereche?(nu ma refer la cei ce sunt fericiți singuri), fără comentarii de hate va rog
Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, cred cu tarie acest lucru!
Fiecare din noi avem perechea destinata, dar depinde de noi ca sa o gasim.

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu nu cred in predestinare, singur omul iti gaseste asa zisa pereche sau e atractia aia instanta, o predestinare ar elimina liberul arbitru,suntem predestinati genetici, personalitate, dar nu cred ca acolo sus e un cupidon care trage cu sageti sau ca ti a fost scris intr o carte asta, in ziua de azi eu personal nu cred in asa ceva, banul e dumnezeul pe pamant

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu cred în pre destinare și nici în destinare și nici în suflet.

| doctorandus a răspuns:

Astea cu te așteaptă sufletul pereche sunt promisiuni mincinoase.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
"Sufletul pereche" trebuie cautat putin, nu vine singur.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stiu daca asta ar fi o denumire potrivita.

Ce inseamna destin? Ceva ce o sa se imtample neaparat? Daca ceva se intampla, indiferent prin ce circumstanta, daca omul ia o decizie si ajunge intr-un punct si se intampla ceva, asta este destin?
Daca facea altfel, alta era treaba. Dar din moment ce nu s-a intamplat, exista si a existat mereu o singura varianta. Asta este tot destin?

Revenind, daca doua persoane se intalnesc si raman impreuna toata viata, asta este. Poti sa ii spui cum vrei, suflete predestinate, intamplare. Toate sunt acelasi lucru, nu? happy

| Mosotti a răspuns:

Nu fiecare om e predestinat sa auba suflet pereche, asta e o tampenie.
Nu exista nici o baza reala pe care sa fie chestia asta adevarata.

E cum e norocul doar.

| T0T a răspuns:

Nu. Ba cunosc destui care sunt sau au murit singuri! Multă baftă.

| SilentRain a răspuns:

Nu cred, asta e o mizerie

| Dismally a răspuns:

Nu cred ca exista nimic predestinat, destinul ti-l faci singur prin actiunile tale.

| Goete a răspuns:

Sunt unii care au sufletul complet, fara nevoie de pereche

| CIaudiu a răspuns:

Nu

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

In niciun caz!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut

Eu cred că suntem un întreg și e doar poveste asta cu "sufletul pereche"

Nu cred că suntem predestinați pentru asta sau pentru orice altceva însă cred că orice ce se întâmplă nu a apărut așa din nimic și contează mult ce alegeri facem cu lucrurile pe care le putem schimba

Succes

| SharpEagle a răspuns:

Nu stiu daca e predestinat sa aiba suflet pereche. Ce stiu e ca exista o mare probabilitate sa gaseasca o pereche. Mai ales daca traieste intr-un centru urban. Daca nu, chiar si asa exista varianta online, dar aici e un pic loterie.
Deci, daca e sa vorbesc in termeni de "predestinare", orice om e predestinat sa aiba probabilitate mare de a se cupla.

| Saiko10 a răspuns:

Nu. nimic nu este predestinat daca ai noroc o sa gasesti pe cineva bun daca nu. gasesti pe cineva de **** pe care il divortezi sau gasesti pe nimeni.

| Danny28 a răspuns:

Nu există așa ceva

| scp3008 a răspuns:

Nu. In ziua de azi dupa cum poti observa si tu, a avea o partenera este un lucru dificil daca nu esti macar mediu la trasaturi ca baiat, dar si daca ai fi mediu tot nu e garantat ca iti gasesti cu usurinta.
Asta e realitatea, In schimb in ziua de azi e mult mai usor sa gasesti partenere de ocazie.

| lickypuss a răspuns:

Eu cred ca

| Gambler007 a răspuns:

NU. salut