| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca spermatozoizii mor in contact cu apa, indiferent de temperatura acesteia?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este adevarat. Atata timp cat apa nu este foarte rece (sub 4 grade Celsius) sau foarte fierbinte (peste 80 de grade), ei traiesc foarte bine. Daca apa este calduta (intre 30 si 42 de grade) se simt foarte bine si sunt foarte mobili.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mare atentie! La interior, pot sta la panda bine merci si 8 zile, pana prind si ei un ovul.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este adevarat. Ei mor cand apa are sub -4 grade Celsius sau peste 80 grade Celsius.