| HELLBOY32 a întrebat:

Exista vreo sansa sa ai o relatie cu o persoana care tu crezi ca nu vei fi niciodata (sau prea curand)?, pentru ca deocamdata asta mi se intampla sad
Astept raspunsuri, si dau funda.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Intotdeauna ne dorim ceea ce nu putem avea...e un soi de sadomasochism pe care ni-l aplicam singuri.
Ne supunem la chinuri,suferim, plangem si oftam, cand ar fi atat de simplu sa ne uitam mai bine in jur si sa ne traim viata cu ceea ce avem la indemana.
Dar asta ar insemna sa nu mai avem vise, sa ucidem pana si speranta din noi, sa traim o viata anosta si plictisitoare lipsita de adrenalina si interes.
Sfatul meu e sa-ti urmaresti visele.
Dar sa ai grija ce-ti doresti!happy

| IloveME a răspuns:

Sti vorba aia : speranta moare ultima!
Nu sti ce iti rezerva viitorul, daca intr-adevar iti doresti sa fi cu aceasta persoana, ajuta-l!
Lupta pentru ceea ce iti doresti, chiar daca asta inseamna esecuri sau sudoare!

| Azµre a răspuns:

Da există dacă îți iei inima în dinți!

| BSwwatch a răspuns:

Serios vorbesc,stii cum? vine ea la tine cand nici nu te-astepti, nu te lasa de instinctul asta al tau ca n-o sa fii cu ea, fii insistent, cand iti doresti ceva cu adevarat, obtii sigur!

| azumi25 a răspuns:

Da mereu exista dar cu toate aceste trebuie pentru inceput sa inveti sa intelegi aceasta persoana sa ii oferi sprijinu tau asa vei face un pas spre-o prietenie chiar daca nu e ceea ce iti doresti deocamndata asta te va ajuta sa cunostii persoana de langa tine....eu sincer am trecut si eu prin asta si cu multa rabdare si blandete am ajuns la sufletul lui, dar se pare ca ceea ce credeam eu a fii o iubire mistuitoare era doar o pasiune pentru ca totu a inceput in mintea mea si s-a terminat in pat, el acum tine la mine suntem impreuna de cateva luni dar nu e ceea ce eu speram sa fie se pare ca imposibilitatea de al avea m-a facut sa cred ca tin la el, gandeste-te bine daca e ceea ce iti doresti si doar atunci lupta...mult succes, pupici