| Bombonica1 a întrebat:

Buna TPU.Imi pare rau ca va plictisesc dar am rupt gandurile acestea din mine si vroiam sa vi le impartasesc si voua.

Poate ca inghit in sec cateva lacrimi.caci sunt ca cioburile de sticla si de asta iti tip tacerea.
Poate ca te-as opri si ti-as zice cat ma doare.-si da.doare- doar daca pentru o clipa as fi mai putin eu. Oare chiar am nevoie de tine? De ce de tine? Tu care imi esti drog de atat amar de vreme.
Poate ca te-am pastrat intr-un colt al fostului bibelou de portelan caruia ii ziceam inima. dar sunt doar cioburi.Si ce pot face cu ele? Pot sa le lipesc cu sperante pana va inima-mi va fi ca noua. dar ce rost are daca tu mi-o distrugi iar si iar? Va ramane praf, doar praf. Voi avea grija sa ti-l suflu in fata cand voi pleca.Ustura nu-i asa?
Poate ca vei ramane acolo.in acel loc departe de mine cu Ea.Cat imi doresc ca Ea, in falsa ei perfectiune sa imi semene asa de tare incat sa iti dea o doza din amarul meu.
Poate ca vei ramane mereu asa fals.Adevarul meu.
Poate ca "poate" inseamna "e adevarat", dar cine sunt eu sa judec nu?

In momentul asta am nevoie de un mod de a-l uita sau macar de putina intelegere.Inca o data scuze ca va plictisesc.

11 răspunsuri:
| MititiCa a răspuns:

Frumos modul in care ai scris. Durerea despartirii este imens de mare, te cred, si stiu exact sentimentu. Nu poti altceva sa faci, decat sa fii tare, si sa nu te lasi prada sentimentelor triste pe care le simti. Fii puternica si nu sta in casa, iesi afara cu prietenii, i`ati gandul de la el. Macar pentru putin timp. Nu`i da satisfactia sa te vada trista si ingandurata. Arata`i ceea ce a pierdut si arata`i ca esti de 1000 de ori mai buna decat fata pe care o are langa el. Si atunci poate va simti si el amaraciunea pe care o simti tu acum.
[a trecut 9 luni si eu inca nu l`am uitat pe fostul, desi am suferit din pricina lui ca si tine. cand il vad si vede cat m`am schimbat, il simt cat e de socat, si simt cat de mult si-ar dori sa ma aibe napoi, si atunci imi dau seama cat de mult au contat cele 9 luni de suferinta. sa sufere! asta vreau eu pentru el. sa sufere macar pe jumatate cat am suferit eulaughing. da, sunt rea stiu, dar chiar merita] DEci, fii tare si fii cu 10 secunde in fata luiwinking. atunci va vedea cine esti cu adevarat. Bafta:*

| jimime a răspuns:

O parte din mine intelege perfect prin ce treci acum. Si eu am acelasi sentiment in momentul asta. Si tu si eu trecem printr'o perioada grea in care nu ne luptam nici cu lumea, nici cu el (in cazul tau), nici cu ea (in cazul meu), ci ne luptam cu noi insine, cu sentimentele noastre. In clipele astea cateodata stai si te gandesti de ce ai avut impresia ca te merita si e suficient ca el/ea sa te rasplateasca macar cu un sfert din ce'i oferi tu. Ar fi interesant sa vorbim undeva privat, poate ne ajutam reciproc. Poate tu vezi (din perspectiva unei fete) unde am gresit eu si ce am facut rau si eu la randul meu sa te ajut cum pot. la urma urmei suntem toti pentru unul, si unul pentru toti. Ai grija de tine. Noi suntem alaturi de tine. Daca ai nevoie de cineva cu care sa vorbesti sau pur si simplu sa te descarci, da'mi un PM. Toate bune!

| Bombonica1 explică (pentru jimime):

Trimite-mi un pm.

| jimime a răspuns (pentru Bombonica1):

Din pacate nu sunt decat un "junior" pe aici iar statutul acesta nu ma lasa sa iti dau pm. dar poti tu sa imi dai un pm cu un id de Y.Messenger si vorbim acolo. astepttongue

| jimime a răspuns (pentru Bombonica1):

Auci. abia acum am vazut si mesajul tau la intrebarea pe care o am eu pe site.[deleted] e id'ul meu de mess da'mi add si vorbim acolotongue

| PasareaNeagra a răspuns:

Ma aflu in aceeasi situatie sad ca si tine... daca ai gasit solutia sa te linistesti si sa te impaci lasa-mi si mie un id de mes si zi-mi secretul sad

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Awww ce mult ma mai iubesti :D.

Viata merge inainte, totul va fi bine in final... daca nu e bine inseamna ca nu s-a sfarsit totul.

| Bombonica1 explică:

Pana ce inima-mi*

| Gabitssaa a răspuns:

Ce cuvinte frumoasa...se vede ca esti o fata sensibila. Dar fi tare viata merge mai departe cu sau fara el. Cu timpul o sa iti revii si nu o sa ti sa mai para un capat de lume faptul ca nu mai esti cu el, stiu din propri experienta. Am trecut si eu la un moment dat prin starile astea. Multa bafta si zambeste viata e frumoasahappy

| CiciFagaras a răspuns:

Hei.Buna! Nu te mai gandi la el viata merge inainte.Incerca sa il uiti nu te mai gandi la raul care ti la facut.Incearca sa iti gasesti alt tip.Stiu ca e greu am trecut si eu prin asta.Doare.Dar ai sa vezi dupa ce o sa iti gasesti alta persoana pe care sa o iubesti il vei uita.A da.Si nu uita daca e sa va despartiti sa ii dai tu papucii pentru ca asa nu o sa te mai doara.

| RobyAdy a răspuns:

Intra pe id-ul ady09nt si vorbim! Mersi!