| SalSuntDepresiv a întrebat:

Buna TPU.Imi place de o fata dar o prietena buna a ei spune ca n-am sanse.Sa o ascult?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, ea stie mai bine ce sentimente are prietena ei. Doar daca nu te place ea si face asta ca te tina departe.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu inteleg de ce discuti cu prietenele ei cand poti sa ii spui ei direct?!
Tu nu stii ca fetele sunt invidioase?
Vorbeste direct cu fata care-ti place si niciodata, dar absolut niciodata nu mai intreba pe altele despre fetele care-ti plac, pentru ca risti sa-ti spuna atat tie minciuni, dar si fetelor care le placi despre tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu asculti pe nimeni care iti spune asta, mai ales pe prietena ei, care poate sa te placa sau sa fie invidioasa, iar astfel o sa faca in asa fel sa iti opreasca din elan. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat timp o poti vedea zilnic, e in viata, incearca pana cand simti ca ai dat totul si ea nu facut nimic.

| maite13 a răspuns:

NU, nu o asculta. Fa ceea ce crezi tu ca e bine, ceea ce simti. Nu asculta de altii cand vine vorba de dragoste, nici de prietenii tai nici de ai ei... uneori te induc in eroare din diverse motive. Poate ca prietenei ei ii place de tine si vrea sa te impiedice sa te apropii de fata respectiva.
CEL MAI BINE, DISCUTA CU FATA ACEEA! Sau macar incearca sa observi semnele alea care iti arata ca e posibil ca o persoana sa te placa.winking

| Bucur_Mirela_1998 a răspuns:

Nu asculta ce spune prietena ei. Tu arata-i ca o placi sau spune ai sa vezi ca o sa fie altfel.Nu trebuie sa asculti de alti cand iti place de cineva. Te-ai gandit ca poate feei alea ii place de tine si de aia zice asa, sau nu te ar vrea prin preajma lor. Sper ca te am ajutat