| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.imi place de un baiat pe care-l cheama Adi. De fapt e putin spus placut il iubesclove struck Oricum el..nu ma placesad asta e sigurstraight face oricum de el imi place cam de un an jumatate. Acum cateva luni a inceput sa imi placa asa putin de un alt baiat Florin. Nu e cine stie ce si chiar nu stiu ce vad la el cum ma intreaba lumealaughing oricum dupa ceva timp nu l-am mai placut si am zis ca mno nu merita sa ma mai gandesc la baieti mai ales la Adi ca trebuie sa ma concentrez pe scoala. Pot spune ca doar imi placea de Florin nu eram indragostita de el oh go on. Nu prea m-a mai interesat o vreme. Nu stiu ce impresie i-am dat eusad ma comportam normal cu el la inceput (nu am vorbit cu el niciodata) dar dupa ce nu mi-a mai placut de el nu stiu ce m-a apucat..am inceput sa rad cu prietenele de fiecare data cand il vedeam si ziceam ca mi se face rau si..nu stiu cum dar am presimtirea ca el stie ca il placsad. Stiu ca nu era bine ce faceam dar chiar nu-mi dau seama ce ma apucase atunci... poate ca faceam asta ca sa nu ma indragostesc de elsad. Oricum azi am mers la secretariat sa scoatem fisele de bilingv si era si el acolo cu clasa lui. Eu cunosteam doar o fata acolo, am vorbit putin cu ea dupa care a plecat. Dupa ceva timp stateam si priveam in jos si vine Florin la mine si pune mana in fata mea stransa ca un pumn si o deschide (ceva de genul sa ma sperie sau ceva) si eu i-am zis asa cam indiferenta: ce vrei? si nu mai stiu ce a zis. Peste inca cateva minute tot asa stateam si vine iar la mine si face aia. De data asta mai calma ii zic: ce?laughing si ma intreaba : tu esti in a 8-a D nu? si zic eu : Da. Pot spune ca e oarecum prima data cand vorbim si chiar doar cateva vorbelove struck Nu stiu dupa asta au inceput sa-mi tremure mainile si cred ca inca il plac :-ss. Mi-e frica sa nu ma indragostesc de elcrying nu vreau..stiu ca eu nu pot decide asta dar cum pot impiedica asta? Si s-ar putea sa stie ca il plac... oare credeti ca ma place? si cum pot sa nu ma indragostesc de el? (mentionez ca clasa lui e in fata clasei melecrying deci ne vedem destul de des si mai si intra in clasa la noisad)

16 răspunsuri:
| pinkystyleツ a răspuns:

Oo doamne. Acum toti va iubiti si nici macar nu sunteti sau alt ceva... Alta e sa placi si alta e sa iubesti!

| JustPaly a răspuns:

Ai incredere in tine doar tu poti alege daca il placi sau nu mai demult in clasa a 7 ao fata i placea de mine apoi si mie mi-a placut de ea dar m-am indragostit de altcineva asa ca mi-am spus in mintea mea sa uit de ea si acum sut cu persoana cu care am vrut sa fiu

| sebby27 a răspuns:

Tot nu inteleg de ce ti-e frica sa te "indragostesti" de baiatul Florin? Sa inteleg ca te-ai simti naspa daca ati fi impreuna din cauza faptului ca ai facut misto de el.Dar oamenii se pot schimba.Eu unu zic sa nu ratezi ocazia.Din ce ai scris tu aici pare-se ca ar vrea sa poarte o conversatie cu tine, sa afle mai multe despre tine, dar tu esti prea inhibata de faptul ca "stie ca il placi".Si daca stie, ce? Vad ca incerci sa faci misto de el, asta probabil din cauza a ceea ce ai spus tu, dar probabil daca il mai iei mult peste picior, isi va gasi alta tinta(fata), si atunci s-ar putea sa iti para rau.
Sfatul meu este sa faci conversatie cu el.Lucrurile ar putea sa o ia pe un drum bun.Nu se stie.Ti-e frica sa te indragostesti pentru ca s-ar putea sa nu fie ceea ce crezi? Din greseli invatam.Va fi o experienta. Poti sa imi iei in considerare sfatul sau nu.

O zi faina sa ai!

| StevenMetalhead a răspuns:

Of,te rog, nu mai scrie asa de mult niciodata, ai noroc ca ti-am citit intrebarea, altora nu le prea este interesant sa citeasca asa mult.Prea bine o sa te ajut.Deci dupa cum am inteles nu doresti sa te indragostesti de tipu din a 8-a D? Dar ca sa faci asta trebuie sa nu-i atragi deloc atentie la ceea ce-ti face, la ceea ce-ti zice.Sau daca de sacaie poti sa-i spui ca el nu iti este interesant de loc si la momentul dat nu ai nevoie de prieten, cam asa ceva.Nu pot sa-ti mai zic nimic, alta data scrie intrebarea mai scurta, caci nu-mi place sa caut randurile si sa citesc atatea cuvinte.Mai scrie intrebarea asta, numai ca mai scurta, dar daca imi pui funda te ajut la aceasta intrebare daca o faci scurta.

| Thextruexme a răspuns:

Eu zic sau cred ca se joaca cu tine.Ai bolborosit destul de mult dar tot simt ca nu am destulde detalii.Eu zic sa te concentrezi asupra faptului ca ai zis ca sti sigur ca nu te place si ca tu inca esti "indragostita" de el chiar daca nu iti doresti asta. Concluzie nu ai ce sa faci de cat sa astepti pentru ca si daca ai avea curaj sa il intrbi ceva nu prea ai ce ..Noroc.

| Thextruexme a răspuns (pentru Thextruexme):

Da,chiar ca trebuie sa dorm nu mai sunt in stare sa citsc laughing Nu baga in seama ce am scris prima data baga in seama ce zic acum:Eu zic sau cred ca se joaca cu tine.Ai bolborosit destul de mult dar tot simt ca nu am destulde detalii. Concluzie nu ai ce sa faci de cat sa astepti pentru ca si daca ai avea curaj sa il intrbi ceva nu prea ai ce ..Noroc.

| VandaAdelis a răspuns:

straight face Cine crezi ca iti citeste carnatul asta lung si plicticos?

| 7639781254 a răspuns (pentru VandaAdelis):

straight face surprinzator, am citit pana la capat, dar nu ma simt in stare sa raspund la intrebare...

| VandaAdelis a răspuns (pentru 7639781254):

Eu nici nu m-am obosit, oricum majoritatea intrebarilor puse de copiii de 13-14 ani sunt plicticoase si au aceeasi tema, profunda dragoste ce-i paleste!

| Thextruexme a răspuns (pentru VandaAdelis):

Eutongue

| VandaAdelis a răspuns (pentru Thextruexme):

Tu esti prea plictisita de aia citesti aberatiile unora.

| aly a răspuns (pentru VandaAdelis):

Pai scuza-ma atunci de ce mai esti pe TPU?

| VandaAdelis a răspuns (pentru aly):

De aia.

| aly a răspuns (pentru VandaAdelis):

Ma asteptam la un raspuns ceva mai bun ca al unui copil de 5 ani laughing

| 7639781254 a răspuns (pentru VandaAdelis):

Da, toti sufera din cauza iubirii neimpartasite...prea multe telenovele...

| Sacrifice_Cold_1992 a răspuns:

Dragoste? La vârsta asta? Esti a-8-a măh, lasă dragostilile şi pun'te pă carte.