| DianaS2 a întrebat:

Imi place de un baiat, suntem amadoi in clasa a 9a, avem clasele unele langa altele. Pe facebook si pe mess nu prea sta, asa ca nu vorbim in privat.

Il stiu din vedere si din auzite de mult timp, fiindca am fost amandoi in aceeasi scoala, el la o clasa paralela, doar ca el era de dimineata, eu dupa-masa.

Totul a inceput (cred) cand l-am intalnit la mare vara asta, parintii lui fiind prieteni de familie cu niste rude de-ale mele.A fost destul de ciudat sa-l intalnesc acolo...foarte ciudat..asta prin august.

In fine, am intrat si la liceu, clasa mea langa clasa lui.Am inceput sa mai schimbam o vorba asa pe coridor, sa radem, etc.

A urmat o excursie.El s-a imbatat, eram in camera cu mai multe fete si a inceput sa zica ce crede despre fiecare, unde ne-a intalnit etc. Cand a ajuns la mine a zis ca ma cunoaste de cand a inceput scoala ( nu si-a amintit de intalnirea de la mare! ) si ca ii sunt simpatica...Cand ne-am intors din excursie, el s-a pus intr-o relatie cu altcineva pe facebook...

Mentionez ca de curand mi-am facut cont pe instagram si am gasit o poza cu plaja postata de el care avea la descriere "you..me..sea..now" si era chiar plaja unde ne-am intalnit atunci!

Asaa, au urmat balul liceului, am dansat cu el, se tot uita la mine si..cam atat.

A urmat apoi balul altui liceu, acolo a fost mai interesant. Nu prea cunosteam multa lume asa ca am stat cu el si cu o prietena aproape toata noaptea, am dansat putin.apoi a urmat o melodie lenta si noi stateam acolo... unul langa altul. fara sa zicem niciunul nimic. Ingrozitor! Pe la 3:30 am plecat acasa cu el si cu o prietena cu taxiul...m-a chemat la balul balurilor, unde participa.

La scoala..neschimbat..o vorba, doua, o privire, o sperietura, o gadilaturalaughing...

Chiar nu stiu ce sa fac! Chiar il plac...dar nu stiu sa actionez, nu prea am experienta

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Am facut eforturi sa citesc povestea ta. Iti place de un baiat care stie foarte bine sa se imbete, dar nu-i place de tine decat, eventual, pentru o aventura. Nu ai dacat sa-ti schimbi privirea spre alt baiat.

| catalinnaelena a răspuns:

Incearca sa.l abordezi...sa discuti cu el. ia tu initiativa si cand va vedeti pe sala, trage-l intr-o discutie. intreba.l de scoala, de colegi, profesori etc. poate daca comunicati mai mult, o sa si va apropiati mai mult unul de celalalt.
decat sa ramai cu regretul ca n-ai incercat, fa-ti curaj si fa tu un pas in a va cunoaste...

| ќίѕѕмўаѕѕρuŦaƦιπa a răspuns:

Pai, tu fiind fata, baiatul ar trebui sa actioneze, asa ar fi normal, dar desigur...sa nu pui pe altcineva sa va faca un cuplu (in niciun caz) poate la x, z (persoana care ai pus-o sa te cupleze cu baiatul acela) ii scapa o vorba, si baiatul imediat se simte jenat. Daca chiar il placi, trebuie sa ii acorzi multa atentie, si poate te va observa, si te va intreba daca vrei sa fii cu el. (Parerea mea).