| Rebeeca17 a întrebat:

FUNDA Buna TPU! Deci e vorba de un baiat de care imi place si cu care pana acum cateva zile ma intelegeam foarte bine( el este clasa 12-a iar eu a 10-a, avem clasa una langa alta). Mai exact acum 3 zile ne-am certat, iar a doua zi eu la scoala am inceput sa stau cu un baiat de la el din clasa pe coridor, doar ca sa-l fac gelos.Baiatul de care imi place era si el pe coridor cu un alt coleg de-a lui, si stateau aproape de noi, auzind tot ce am vorbit(baiatul cu care eram eu tot se dadea la mine, m-a chemat afara, iar eu bineinteles ii raspundeam la fel, doar pentru a-l face gelos pe celalalt). Problema este ca acum baiatul de care imi place chiar nu mai vorbeste deloc cu mine, nici macar nu ma mai saluta, chiar daca am observat ca tot timpul se uita la mine.Nu stiu ce sa fac, imi pare foarte rau pentru ca m`am cam atasat de el.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Normal ca nu mai vb cu tine,nu trebuia sa risti chestia cu gelozia,pentru ca nu stie de fapt ca tu ai jucat teatru cu celalalt pentru a l face gelos, te crede acum neserioasa, spune i adevaru si altadata gandeste te inainte cand mai ai de gand sa faci asa ceva... punete 2 secunde in locu lui, tu ce ai fi facut sa l vezi in tandrete cu o fata?

| XxThoumaxXAndyXx a răspuns:

Il imbratisezi dulce de tot si ii spui ca e doar vina ta (in legatura cu cearta) apoi iti ceri scuze si ii spui ca il placi (daca nu i-ai spus) si il rogi sa nu rada de tine.Treaba aia cu gelozia a fost din prostie.Doar pe el il iubesti si chestii de genul. Funda?