| anonim_4396 a întrebat:

in luna Iunie mi-a venit menstruația pe 26-28 nu mai știu sigur iar acum in Iulie de vreo săptămâna, am contact sexual cu scurgere in vagin, menstruația nu îmi mai vine. Nu am simptome ca și când Mi-ar veni.Îmi doresc un copil, credeți ca am rămas însărcinată. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea dar mai ales probabilitatea de a se putea forma o sarcina in cea de a 25-a sau a 26-a zi a ciclului menstrual (28.06 - 22.07 = 25 zile) este si teoretic si practic IMPOSIBILA in proportie de peste 90-95%, asta in cazul in care niciodata ciclurile menstruale NU au fost mai lungi de cca 35-40 de zile.
Daca ciclurile tale menstruale au avut lungimea in jur de 30-31 de zile, (era foarte important sa fie mentionata lungimea medie a ciclurilor anterioare), in acel caz PERIOADA FERTILA a ciclului, adica zilele in care formarea sarcinii este posibil sa se produca, se situeaza cel mai probabil intre cea de a 11/12-a si a 17/18 zi a ciclului numarat fata de prima zi a ultimei menstruaii. Fiindca ai afirmat ca : ""...iar acum in Iulie de vreo săptămâna, am contact sexual cu scurgere(ejaculare) in vagin,"", asta inseamna ca incercarea de a ''face un copil'' a inceput in urma cu vreo 7 zile, adica in jur de 21-23 Iulie. Asta inseamna ca in mod sigur v-ati inceput activitatea de proiectare a bebelusului dorit, mult prea tarziu. Va trebui sa repetati din nou incercarea de a ramane inarcinata in perioada fertila a urmatorul ciclu menstrual. Multa sanatate!

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Asteapta sa treaca 21 zile de la contact si fa un test.

| GouDidodino a răspuns:

Fa un test si o sa afli

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

S-a slobozit in tine?

| Denis1000 a răspuns:

Nu stiu