| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a cerut o fata random instagramul si de cand i-am dat follow tot pune la story din alea cu chat (adica daca vrei sa vb cu persoana respectiva) si am apasat ca da si tot ce am spus a fost sa ne salutam, un ce faci, la care a zis abia acum am ajuns acasa (era tarziu) si am zis "ce devreme ai ajuns" si a zis ca a mers sa duca o ruda undeva si eu am zis "A" si cam atat. cum pot sa mai creez conversatii sau sa lungesc pur si simplu conversatiile dupa ce faci si bine?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Baaamilogule trebuie sa ai tu din 'interiorul' si experienta ta (cunoastere aici) priceperea necesara sa porti o discutie cu o fata si sa o faci sa fie interesata de tine,si nu este atat de usor sa faci acest lucru,in scris! nu este usor cand cu acea fata nu te leaga nimic,dar asta nu inseamna ca nu poti lega ceva frumos!
Sa stii ca depinde mult cu cine vorbesti, ca sunt unele care au 'mintea' lui dani mocanu,adica odihnita si altele care citeaza din Cioran, asa ca trebuie sa fii destul de abil incat sa iti dai seama cu ce fel de persoana discuti si ce subiecte de discutie sa aduci in cadrul unei conversatii
Eu am intalnit unele care le arata-i degetul si radeau ca naivele, cu ale nu prea ai ce discuta nici in realitate si nici pe chat
Este complicat de explicat ce anume sa faci si relativ usor de facut!
Ai putea sa pari mai interesat de ea, sa dezvolti, sa afli cumva din poze ce-i place si sa te legi intr-o discutie de acele lucruri
Stii mi-a placut filmul cutare, tie cum ti s-a parut? (dar tu stiai ca a vazut acel film dintr-o postare ceva...)
Sau ce misto sunt adidasii nike cutare (la fel ai vazut ca si-a luat asta)
Sau si mie imi place sa ma plimb si imi place natura (dar tu stii sigur ca si ei ii place asta)
In fine, este greu eu ca om matur sa redevin adolescent acum si sa gandesc scenarii si discutii as parea penibil happy, doar iti dau cateva sugestii atat tot, nu pot crea eu o discutie aici!
Succes

"Mi-a cerut o fata random instagramul"

esti norocos, mie imi cereau ID-ul (referinta yahoo mess) in trecut dar nu si instagramul actual laughing

ce raspunsuri de tot rasul are "doamna" violetta, avea dreptate @suntserios si eu credeam ca este un haterwinking
unii pur si simplu scriu aici dar degeaba o fac!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iesi din chat, daca nu vrei sa vorbesti cu ea, sau nu ai nici un inters pentru fata asta, fiindca cu raspusnuri de genul "... a" te faci singur de rusine.

| dullcat a răspuns:

Buna.Am lasat aici un raspuns care se preteaza foarte bine si pe postarea ta de aici:

https://www.tpu.ro/......u-nu-stiu/