| Stropinela75 a întrebat:

In urma cu 6 zile s-a despartit prietenul meu de mine cu care aveam mai bine de 2 ani) si mi-a justificat aceasta decizie spunandu-mi ca ne certam prea des. L-am iubit enorm. Am incercat sa il mai caut de 3 ori, dar de fiecare data m-a respins total, a spus sa inteleg ca s-a terminat si ca nu ma mai iubeste. Am suferit si inca sufar mult, nu puteam sa dorm noaptea, nu mancam, nu ma puteam concentra la nimic si plangeam mereu. Ceea ce m-a surprins astazi a fost faptul ca a cautat-o pe verisoara mea sa intrebe de mine dupa 6 zile in care, desi stia ca sufar, nu a dat niciun semn... Credeti ca incepe sa ii fie si lui greu si sa isi dea seama ca a gresit sau pur si simplu a vrut sa intrebe ca fapt divers de mine?

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Cea mai mare greseala a ta a fost sa il cauti. Dorinta ta de a-l aduce inapoi se poate realiza doar printr-o singura modalitate : indiferenta!
O duci bine fara el, discuti cu baieti mai misto ca el, iesi in locuri noi, razi mult, pui poze sexy pe facebook in care esti cea mai stralucitoare si e momentul in care o duci cel mai bine, mai BINE CA EL! Normal ca daca o sa stai in mediu sadic si ai sa te tarasti dupa urmele lasate de el nu mai are nici macar un motiv de challange, i-ai dat totul! Deci fa ce am zis si o sa te caute!

De retinut : Rezultatele sa nu fie asteptate imediat dupa afisarea ta personala sau virtuala ca fiind o persoana noua, reultaele vor veni in timp, atacandu-i ego-ul din ce in ce mai mult!

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul ala NU vrea sa mai auda de tine, lasa-l in pace, daca il interesai te cauta dar TU NU il mai interesezi 3 ani de relatie este foarte mult, baiatul s-a PLICTISIT, sunteti tineri sunteti la varsta la care trebuie sa strabateti cat mai multe cearsafuri, relatia voastra s-a epuizat, e momentul sa treceti mai departe in cautare de taramuri noi

| neutrino a răspuns:

Nu.

| sofisis a răspuns:

Nu astepta vreo schimbare la el sau vreo parere de rau. In 6 zile crezi ca regreta ceva? In nici un caz.
Iar tu nu trebuia sa il cauti. Deloc. Trebuia sa ii spui pur si simplu ok, sa-i urezi o viata frumoasa si punct.
Nu il mai cauta si nu sta cu sufletul la gura asteptand sa te caute.
Probabil ca ii pare rau de tine, in sensul ca ii e mila de tine si d'aia a intrebat-o pe vara-ta de tine. Dar atat.

| StefanChriss a răspuns:

Cea mai mare greseala a femeilor, faptul ca incearca sa intuiasca ce gandesc barbatii si ca isi fac scenarii peste scenarii. Bazeaza-te de faptele reale! Voi doi sunteti despartiti, nu mai conteaza daca el intreaba sau nu de tine. Ia atitudine, treci peste! Este trist ca lumea ta sa depinda de o persoana si nu de tine.

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Stiu ca o sa sune aiurea dar e foarte plauzibil sa o caute pe verisoara ta ca sa se combine cu ea ca asa te faca sa suferi si mai mult pentru cat l.ai enervat, e o posibilitate