| Daniela98dani a întrebat:

Intrebare pentru fete: la 9 ani jumate mi-a venit prima data ciclul. A venit cateva luni, dupa care, timp de vreo 7 luni nu a mai venit, 2 luni da si tot asa.La 11 ani am mers la medic, am facut niste analize si a zis sa ma duc peste 1 an.Anul acesta de vreo 4 luni m-am dus si mi-a prescris un tratament : "duphaston" care trebuia luat timp de 3 luni. Cat am luat tratamentul mi-a venit foarte regulat, iar dupa ce am terminat tratamentul nu a mai venit.trebuia sa vina in 5 decembrie si suntem deja in ianuarie.Am auzit ca ceaiul de coada soricelului ar ajuta. Voi ce parere aveti? Daca mai stiti ceva, dar as prefera sa fie naturiat, va rog sa imi spuneti.Multumesc frumos!

4 răspunsuri:
| CatelusaFlaffy a răspuns:

Deci in primul rand nu mai lua nimic, ciclul nu vine regulat deoarecve esti mult prea mica deabi pe la 15-16 ani o sa iti vina regulat, stai calma nu est eun motiv de ingrijorsare nu ai nimic serios.

| AlecsLexx a răspuns:

Uite: nu sunt fata, dar te pot ajuta. Luna trecuta mi-a murit hamsterul si te'as putea aproviziona cu o coada de soricel. Interes? smug

| StancuDaniel a răspuns:

Habar nu am de ciclu dar stiu sigur ca de la ceaiul acesta coada soriceluilui poti avea probleme daca pui o doza mare cand il preperi mai bine ferestete de acest ceai...

| Daniela98dani explică:

Stiu ca pana se regleaza dureaza vreo 2-3 ani, dar normal ar fi sa vina macar o data la 3 luni sau sa intarzie : de ex : trebuie sa vina in 5 si vine in 15, ... sper ca intelegeti la ce ma refer :*