| Firefox a întrebat:

intrebarea asta e adresata baietilor!
dar intai, sa va explic situatia...De aproximativ 2 luni vorbesc prin mesaje cu un baiat, baiatul de care-mi place.el are aproape 24 de ani, iar eu aproape 21.

el, acum vreo 2-3 ani,a avut o relatie cu o fata, care, in cele din urma l-a inselat.practic,el i-a oferit fetei respective tot ce un baiat poate sa-i ofere unei fete,bani, cadouri, plimbari + ca el chiar a tinut la ea.insa,ea,neavand ce face,l-a inselat. dupa ce s-a despartit de aceasta fata,el o buna perioada de timp a fost plecat din tara,insa,intre timp,s-a intors.

tin sa mentionez ca,de cand s-a despartit de fata respectiva,nu a mai avut nici o relatie serioasa,in care sa se implice cu adevarat,ceea ce ma face sa cred ca a ramas cu o oarecare teama in suflet, teama de a nu fi inselat din nou.

sa revin, de aproximativ 2 luni de zile,am inceput sa vorbim, pentru inceput, prin mesaje...mereu ma intreaba ce fac,ce-am mai facut,imi vorbeste cu "draga",imi trimite pupici,si cel mai important lucru, mereu a fost sincer cu mine, de asta sunt convinsa 100%.

cand ne intalnim pe strada,ne salutam,de fiecare data-mi zambeste si se uita la mine.

persoanele cu care am vorbit,mi-au zis ca,avand in vedere relatia pe care a avut-o inainte,lui ii este teama,sa nu pateasca acelasi lucru si de aceea pentru moment,doar "testeaza" terenul, ca sa zic asa...+ ca s-a interesat de mine...

si multi mi-au mai zis ca, nici un baiat nu si-ar pierde atata timp degeaba.

si..au fost mai multe semne prin care mi-a dat de inteles ca el ma place!

acum,vine intrebarea...voi, baietilor, ati putea sa vorbiti 2 luni de zile cu o fata,asa degeaba? v-ati pierde timpul aiurea, fara sa existe vreun interes pentru fata respectiva?
chiar daca nu am vorbit chiar in fiecare zi, dar macar la 2 zile tot am vorbit!

p.s. fara raspunsuri rautacioase!

39 răspunsuri:
| Firefox explică (pentru Liviucu):

Nu,nulaughing

| Octavian26 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=qLOmSAoolHo Asta a fost acum 5 ani intre mine si sotia mea am asteptat 2 ani si nu regret nimic! Totul in viata are un rost, daca el "pipae"terenul i.al de mana si arata-i ca nu are de ce sa-i fie frica! Succes.

| Firefox explică (pentru Liviucu):

Hey...m-am intors! nu prea am cine stie ce noutati...dar nu stiu ce sa mai zic, ce sa mai cred.
adica, baiatu` asta nu prea mai da nici un semn.
ultima oara am vorbit cu el acum o saptamana, eu am fost cea care a inceput discutia...bine,n-am vorbit prea mult, doar 3-4 mesaje si cam atat...si de atunci n-am mai vorbit deloc si nici nu ne-am mai vazut.
inainte mereu ne vedeam,ne intalneam pe strada,ne salutam etc.,insa,acum,de cand nu mai are permisu`,nu prea l-am mai vazut,pentru ca nu mai poate sa iasa chiar asa cum vrea el.
acum vreo cateva zile,am auzit cum ca el ar avea niste probleme,destul de grave ce-i drept (nu mi-a zis el,am aflat de la altcineva).
poate ca e suparat si de asta nu ma mai cautat deloc,dar,totusi,oricat de suparat ar fi,el tot iese in oras... aproape in fiecare seara iese cu prietenii, asta o stiu sigur.
ma repet, ultima oara i-am trimis mesaj acum o saptamana si dupa aia tot am asteptat vreun semn de la el, dar vad ca, pana acum n-a dat nici cel mai mic semn..parca ar fi uitat total de existenta mea.
nu stiu ce sa mai cred,m-a cam dezamagit,adica pana mai acum mai ceva timp in urma,mereu vorbea cu mine,facea diverse glume, zicea ca vorbim cand vreau eu, ca nu-l deranjez. zicea ca daca avea permisu`, am fi mers impreuna la festival, etc...si acum, a uitat de mine!
eu cred ca nu-l mai caut pentru ca, nu mai vad ce rost ar avea.

| Liviucu a răspuns (pentru Firefox):

Pai raspunsul ti l-ai dat si singura. Poate ca te folosea cand avea masina si tu nu-ti dadeai seama si avea vreun interes nasol ascuns.

| Firefox explică (pentru Liviucu):

Stai putin, ca nu ne intelegem deloc...noi n-am avut nici o intalnire pana acum, nici ca prieteni, nici ca..nimic.
cand am zis "ne intalneam", m-am referit la faptul ca ne intalneam intamplator, pe strada.atat si nimic mai mult..intre noi, in afara de "salut" cand ne vedeam pe strada si discutiile prin mesaje, nu a existat niciodata nimic mai mult!

| Liviucu a răspuns (pentru Firefox):

Am inteles. Nu stiu ce sa-ti spun... tot ce trebuie sa faci este sa lasi timpul sa se scurga si sa vezi daca te cauta. In acest timp intereseaza-te daca are pe cineva. Daca da, atunci e clar ca nu te are in vizor ca pe o viitoare prietena.

| Firefox explică (pentru Liviucu):

Am inteles.pai,acum vreo luna chiar el mi-a zis,ca e singur si n-are pe nimeni.
acum, nu mai stiu...
dar, ma gandesc, daca avea pe cineva, imi mai raspundea mie la mesaje? ...eu nu cred, na, nu stiu ce sa mai zic.

| Firefox explică (pentru Liviucu):

Iarasi am revenit...si cu noutati. Dupa o saptamana in care nu am vorbit absolut deloc, astazi, el a fost cel care mi-a trimis mesaj, m-a intrebat ce mai fac...etc.
mi-a zis ca a avut foarte multa treaba in ultima vreme si mai are in continuare, asta stiu sigur!
deci...happy

| Liviucu a răspuns (pentru Firefox):

Uou! Vesti foarte bune scumpa mea. Din pacate eu nu voi mai activa pe aici pe TPU. Nu stiu daca o sa ma mai intorc. Ma gasesti pe private_geko(@yahoo.com). Imi dai ori email ori chiar add. Te pup si iubeste ce te merita!
Liviucu`