| Auslesse a întrebat:

intrebarea asta e adresata baietilor,si sper ca,in acest fel sa-mi pot da cat de cat seama,de modul in care gandeste un baiat.
dar intai, sa va explic situatia...De aproximativ 2 luni vorbesc prin mesaje cu un baiat, baiatul de care-mi place.el are aproape 24 de ani, iar eu aproape 21.
el, acum vreo 2-3 ani,a avut o relatie cu o fata,care, in cele din urma l-a inselat.practic,el i-a oferit fetei respective tot ce a putut,bani,cadouri, plimbari + ca el chiar a tinut la ea.insa,ea,neavand ce face,l-a inselat. dupa ce s-a despartit de aceasta fata,el o buna perioada de timp a fost plecat din tara,insa,intre timp,s-a intors.
tin sa mentionez ca,de cand s-a despartit de fata respectiva,nu a mai avut nici o relatie serioasa,in care sa se implice cu adevarat,ceea ce ma face sa cred ca a ramas cu o oarecare teama in suflet,teama de a nu fi inselat din nou.
sa revin, de aproximativ 2 luni de zile,am inceput sa vorbim,pentru inceput, prin mesaje...mereu ma intreaba ce fac,ce-am mai facut,imi vorbeste cu "draga",imi trimite pupici,si cel mai important lucru,mereu a fost sincer cu mine, de asta sunt convinsa 100%.
cand ne intalnim pe strada,ne salutam,de fiecare data-mi zambeste si se uita la mine.
persoanele cu care am vorbit,mi-au zis ca,avand in vedere relatia pe care a avut-o inainte,lui ii este teama,sa nu pateasca acelasi lucru si de aceea pentru moment,doar "testeaza" terenul,ca sa zic asa...+ ca s-a interesat de mine...
si multi mi-au mai zis ca, nici un baiat nu si-ar pierde atata timp degeaba.
si..au fost mai multe semne cprin care mi-a dat de inteles ca el ma place!

acum,vine intrebarea...voi,baietilor, ati putea sa vorbiti 2 luni de zile cu o fata,asa degeaba? v-ati pierde timpul aiurea, fara nici un motiv?

p.s. fara raspunsuri rautacioase!

31 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Eu nu imi pierd timpul deloc. gandeste-te si tu, cum naiba sa vorbesc cu o fata prin mesaje 2 luni asa ca n-am ce face... te place!
imi pierd timpul numai cu bautura, dar asta e altcevawinking

| Auslesse explică (pentru Th3AbSinTh3):

Inseamna ca totusi ceva exista!

| CristiB93 a răspuns:

Daca as vorbii atata timp cu o fata, sigur ca as avea ganduri serioase, adica nu as vorbii degeaba, cum ai spus si tu, te testeaza, tot ce trebuie sa faci este sa treci acest test kiss

| Auslesse explică (pentru CristiB93):

Pai asta cred si eu..ca,de fapt, ma testeaza..pentru ca, pana la urma, are aproape 24 de ani, a cam venit vremea sa aiba o relatie serioasa.asa cred eu!happy

| PlayWithMe a răspuns:

Uite si eu am fost dezamagit de o fata acum ceva timp si in momentul de fata nu mai am incredere si nu mai fac greseala sa mai ma arunc pana nu studiez fata foarte bine, incepand cu fostele ei relatii, pana la prieteni, familie etc. Daca a vorbit cu tine timp de 2 luni, inseamna ca ii place de tine, dar inca nu are curaj si nu cred ca va avea prea curand.Trebuie sa ii demonstrezi ca esti altfel, ca pe tine nu te intereseaza nu stiu ce cadou etc etc, doar asa poti sa ii castigi increderea.

| Auslesse explică (pentru PlayWithMe):

Am cateva lucruri de zis.
1. familia mi-o cunoaste foarte bine, tatal meu e prieten foarte bun cu ai lui.
2.s-a interesat despre fostul meu prieten, cat a durat relatia, care a fost motivul despartirii, nu m-a intrebat pe mine, a aflat dintr-o discutie pe care a avut-o cu tatal meu.
3. dupa cum am mai zis,fetei care l-a inselat i-a oferit tot ce i-ar putea oferi un baiat unei fete:bani,cadouri, etc...
insa, pe mine chiar nu ma intereseaza deloc banii, nu vreau banii lui, il vreau doar pe el si atat.pt ca il cunosc de multi ani si,fiind din acelasi oras,stiu foarte bine ce-i poate capu` si ce fel de baiat e! fara nici o exagerare,are un suflet de aur!happy
si inca ceva, simt ca, in tot timpul asta de cand am vorbit, m-am apropiat oarecum de el, din moment ce-mi zice ce face si unde ehappy

| dragos9234 a răspuns:

Nu,nu mi-as pierde atat timp pentru degeaba.
Incearca sa faci un mic prim pas sa vezi ce reactie are.
P.S:Nu vei intelege niciodata baietii asa cum nici noi nu va intelegem pe voihappy

| Auslesse explică (pentru dragos9234):

Deci,se pare ca "testeaza terenu`"...mai mult ca sigur.
chiar facut cateva glume pe tema unei eventuale relatii, adica, intr-o seara m-a intrebat"socru` meu ce face"? ..adica tatal meu.
in alta seara, intrebandu-ma ce fac, i-am zis ca ma uit la tv..si el a zis "vin si eu, sa ne uitam amandoi".

| dragos9234 a răspuns (pentru Auslesse):

Chestia aia cu socrul spune totul.
Poate testeaza terenul dar poate il intimidezi cu ceva si nu prea are curajul sa ti-o spuna direct.

| Auslesse explică (pentru dragos9234):

Mi s-a parut foarte draguta din partea lui,faza cu socrul.
dar dupa aia, mi-a zis ca a fost o gluma.dar mi-au zis niste prieteni exact ce mi-ai zis si tu, ca asa zisa "gluma", a fost de fapt un apropo, sau ceva de genu`..si n-a fost deloc o simpla gluma!happy

| Auslesse explică (pentru dragos9234):

Plus ca s-a interesat despre fostul meu prieten, cat a durat relatia, care a fost motivul despartirii, nu m-a intrebat pe mine, a aflat dintr-o discutie pe care a avut-o cu tatal meu.

| dragos9234 a răspuns (pentru Auslesse):

Daca se intereseaza de tine la tatal tau poti fi sigura ca vrea ceva cu adevarat serios.

| Auslesse explică (pentru dragos9234):

Pai,acum cateva saptamani, s-au intalnit ei, ma rog, nu stiu ce treaba au avut...si din vorba in vorba, au ajuns cu discutia la mine si la fostul meu prieten (baiatul il cunoaste pe fostul` prieten, s-au intalnit de cateva ori)..si baiatul l-a intrebat pe tata, cat a durat relatia..de ce ne-am despartit..insa,el nu stie ca eu am aflat despre asta..lucrurile astea mi le-a povestit tatal meu.

| Vix999 a răspuns:

Ooooo da...pot petrece si mai mult de 2 luni..pentr ca pentru ei e un amuzament. Faptul ca iti zice draga nu inseamna nimic..eu vorbesc cu draga in mailurile catre sefi (dear) ...deci nu are relevantawinking

| robertbora a răspuns:

De placut te place, dar poate nu te place suficient pentru o relatie, sau nu mai vrea relatii serioase o perioada de timp, oricum tu asteapta, lasa lucrurile sa decurga de la sine, bafta!

| Auslesse explică (pentru robertbora):

A facut cateva glume pe tema unei eventuale relatii, adica, intr-o seara m-a intrebat"socru` meu ce face"? ..adica tatal meu.
in alta seara, intrebandu-ma ce fac, i-am zis ca ma uit la tv..si el a zis "vin si eu, sa ne uitam amandoi".
si da, cum ai zis si tu, o sa mai astept o perioada, sa vad.

| lucretian a răspuns:

Cred ca e pe invers baietelul ala sau e un mare fatalau... daca pierde atata timp aiurea si doar trimite mesaje

| Auslesse explică (pentru lucretian):

Deci,am 3 lucruri sa-ti zic:
1.nu e pe invers!
2.nu e fatalau deloc..ai vrea tu sa fi in locu` lui.
3.nu primesti funda asa, la comanda!

| lucretian a răspuns (pentru Auslesse):

Cred ca ai vrea tu sa fiu in locul lui. daca ma vezi dezbracat te ia frisoane, sunt un fel de combinatie intre mister muscolo si van damme!
daca nu e fatalau inseamna ca e vreun frigid din ala de umbla incaltat cu fesu.
in alta ordine de idei, eu am vrut doar sa te ajut. de ce esti asa rautacioasa cu mine?

| Auslesse explică (pentru lucretian):

Daca voiai sa ma ajuti,imi dadeai un sfat bun,nu asa.
si,DA, am zis-o si o s-o mai zic de cate ori o sa fie nevoie,el e intr-adevar,un baiat adevarat.
daca-l vezi cum arata.te ia pe tine cu frisoane,nu pe mine!
plus ca-i un baiat, cum nu mai sunt prea multi.
muuuuuuuulti ar vrea sa fie in locu` lui, dar asta nu se va intampla niciodata...
muuuulti vor sa-l vada "la pamant", dar, el e prea destept ca sa le de-a satisfactie!
numai bine!happy

| Auslesse explică (pentru lucretian):

Si de ce-s fara sperante, asa, dupa parerea ta?laughing

| lucretian a răspuns (pentru Auslesse):

O sa-ti dai tu seama singura cand o sa mai crestihee hee

| Auslesse explică (pentru lucretian):

Hai,hai,vezi-ti de treaba ta, ca m-am prins de ceea ce voiai sa zici.dar, te las asa, ca pe tine!laughing

| ajutorrrrrrr a răspuns:

Draguta treaba e urmatoarea: daca vorbeste cu tine inseamna 2 lucruri primul ori te iubeste si nu stie cum sa iti zica (sunt baieti foarte foarte emotivi si rusinosi)sau vrea doar sa aiba cu cine impartasi durerea si tristetea luiwinking eu sunt baiat si daca as fi in locul lui si as fi facut ce face el doar pentru ca "te-as iubi" nu vreau funda doar sa ajut:p

| Auslesse explică (pentru ajutorrrrrrr):

In primul rand, iti multumesc pentru raspuns.
in al doilea rand, eu nu cred ca vrea doar sa-si impartaseasca durerea cuiva.si stii de ce zic asta?
1.are cu cine sa vorbeasca despre asta, are 2 frati mai mari + ca are si un prieten foarte bun.
2.nu e genu` de baiat care sa te faca sa-ti fie mila de el.NU! il cunosc de cativa ani, si, chiar daca e suparat sau are ceva pe suflet, nu lasa sa se vada acest lucru.la prima vedere,ai zice ca e un om as putea sa zic,dur, dar daca ajungi sa-l cunosti, iti dai seama ca, de fapt, e un baiat sensibil si c-un suflet de aur.
numai bine!happy

| ajutorrrrrrr a răspuns (pentru Auslesse):

Atunci e clara treaba te iubeste...dar nu fi fraiera asteapta sa faca el primlu paswinking si el in timpul asta in care vorbeati iti face complimente sau cv de genu? flori...

| Auslesse explică (pentru ajutorrrrrrr):

Pai stii care-i problema? ca noi in tot timpul asta am vorbit doar prin mesaje si pe net.in perioada asta are si el foarte multa treaba, plus ca mai are si cate ceva de rezolvat.
pana acum nu am avut nici o "intalnire"..doar am vorbit.

| DieloveRs a răspuns:

Poate vrea sa fiti simplii prieteni sau poate chiar isi doreste o relatie cu tine. Poate asteapta sa faci tu primul pas sau poate ii e teama sa faca el primul pas. Daca a fost inselat poate ii este frica sa faca el primul pas.Incearca sa faci tu primul pas si vezi cum reactioneaza.Baftabig grin

| Auslesse explică (pentru DieloveRs):

Da,cred ca ii este frica sa "se mai arunce" din nou..intai "ma urmareste" si dupa aia..sa vedem ce-o sa fie.
dupa cum am mai zis, a fost inselat, dar chiar nu pot s-o inteleg deloc pe fata respectiva...
fara nici o exagerare, el e un baiat cu un suflet de aur.happy

| Daniel_Chihaia_1987 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa vb tu cu el, chiar daca face acele glumitze eu cred ca e timid si nu stie cum sa te abordeze din cauza ca ar gresi si poate te-ar pierde!
cu siguranta cauta ceva serios din ce spui tu adica da incearca ceva cu tine se gandeste sa fi de durata.

cred ca cea mai buna idee e sa ii spui ce simti pentru el! ai a vezi ca o sa ii dai curaj sa fac urmatorul pas!

acesta e cel mai bun sfat care il dau tuturor trebuie sa ai curaj sa spui ce simti, sa nu traiesti cu regretul "si daca"!

| Auslesse explică (pentru Daniel_Chihaia_1987):

Pentru inceput, iti multumesc pentru raspuns!
si chiar ma bucur ca mi-ai raspuns la intrebare, adica din ce-am apucat sa vad, esti mai mare decat mine si decat el.deci,un om cu capu` pe umeri si nu un pusti, care habar n-are pe ce lume se afla!
cat despre intrebarea mea, sa-ti zic urmatoru` lucru..intr-o seara, in timp ce vorbeam, la un moment dat baiatul ma intreaba"socru` meu ce face?"..si zic "daca ne gandim la aceeasi persoana,sa stii ca-i bine",la care el imi raspunde"da, te-ai gandit bine", de fapt el m-a intrebat ce face tatal meu.
dupa aia mi-a zis ca a fost o gluma, desi, eu nu prea as crede!