| Fashion_2205 a întrebat:

Iubesc, de doi ani aproape, un baiat ce nu-mi impartaseste aceleasi sentimente. Nu stiu ce sa mai fac, gandul mi-e la el tot timpul. Vreau sa va spun ca suntem prieteni foarte buni, ne spunem aproape orice, iar el are mare incredere in mine. Suntem de aceiasi varsta, 15 ani.

M-am saturat de singuratate, nu m-am mai apropiat de un baiat de mult timp. Eu iubesc sincer, si trebuie neaparat sa-i spun de fiecare data ce simt. Asa sunt eu. Visez la nopti sub lumina lunii si alte chestii dintr-astea romatice, insa nu le pot avea. Imi fac prea multe sperante, sunt foarte nehotarata. Insa baiatul asta ma face sa imi pierd putina incredere ce o am in mine, zicandu-mi ca ma gaseste draguta, ca sunt o prietena foarte buna, dar ca nu ma poate vedea ca pe o iubita, iar pe mine ma doare enorm chestia asta. Oare nu-i pasa? E de ajuns sa imi zica asta si incep sa plang. Nu ma vede nimeni, plang singura, pentru ca nu vorbim fata-n fata. Niciodata nu a facut asta. Plang de fiecare data cand ma gandesc la despartirea spre liceu, poate nu-l voi mai vedea niciodata, vom pierde legatura si nu pot suporta ideea. Il iubesc cu adevarat. De atatea ori am incercat sa ii vorbesc, dar nu reactioneaza in niciun fel. As vrea si eu sa mi se ofere iubire, ca celorlalte colege ale mele, sa simt imbratisarea lui. Dar nu, baietii ca imi fac apropouri nu sunt genul meu, nu ma pot gandi decat la acel baiat. Ce sa fac oare? sad

Răspuns Câştigător
| Ellen_7403 a răspuns:

Trateaza-l putin cu indiferenta, da-ti tmp si pentru preocuparile tale, ieshi cu prietenii distreaza-te nu iti vei strica pritenia cu el, veti vorbi la fel ca inainte, doar ca tu vei fi putin mai distanta...
Daca il intereseaza va observa acest lucru si ii vei starnii curiozitatea, trebuie sa fi putin misterioasa... poate sa vina la tine si sa-ti ceara prietenia, daca nu lasa-l sunt atatia baieti cu care poti vb si lega prietenii:* baftalove struck

6 răspunsuri:
| ladybird a răspuns:

O sa iti treca daca si tu vrei asta. Nu esti singura, iesi mai mult cu prietenii iar in privinta lui, las-o balta. Stie ca il iubesti si ca poti astepta oricat si profita de asta. Parerea mea este sa te detasezi de el. Doar asa il poti uita.

| adelle23 a răspuns:

Stii cum e, tot raul spre bine... poate el nu s-a maturizat suficient ca sa vada diferenta. Oricum la 15 ani ei nu cauta decat vulgaritate, se vor convinge mai tarziu si vei fi regretata de multi. Te pup si nu te panica :X:*

| ursuletu a răspuns:

Lasa-l in pace nu-i interesat si gata. Poate suferi dar el nu crezi ca-i zapacit de tine spune-i ca il iubesti si zi sa se hotarasca daca atunci zice NU il lasi in pace ai toata viata inainte.

| Fashion_2205 explică:

Ce sa ii zic? Nu vreau sa pierd prietenia cu el.

| BeresBeatrice a răspuns:

Deci,dupa felul in care este prezentata situatia, dupa parerea mea poate ca l-ai luat prea pe nepragatite.El fiind obisnuit ca tu sa ii fi alaturi ca o amica foarte buna care il ajuta si cu care poate discuta despre ce nu poate cu ceilalti.El probabil te vedea mereu ca si o foarte buna prietena a lui, iar acum ii este greu sa mute relatia voastra la una mai diferita si mai stransa.Si eu am fost in situatia asta:prietenul meu cel mai bun se indragostise de mine de mai mult timp, iar pe cand eu il consideram cel mai bun prieten nici nu aveam idee cat il durea pe el...Dar prietenului tau ii va trebui putin de timp sa se poata obisnui cu gandul ca tu il iubesti si i-ai putea fi iubita.Tu ai putea sa il ajuti sa isi deie seama prin ai arata ca tu il intelegi cel mai bine dintre toate fetele, ca tu stii si ii esti alaturi cand e trist si stii ceea ce il face fericit,
Multa bafta!:*:*:*

| rozalia1000 a răspuns:

Uital