| anonim_4396 a întrebat:

iubesc un baiat, ne jucam sticluta la scoala si chiar am nimerit de 2 ori imi preuna, momentele acelea au fost minunate pentru mine....am rugat-o pe prietena mea cea mai buna sa-l intrebe daca ma place dar el a raspuns " Nu" - de ce tot timpull ma indragostesc de baiatul care el pe mine nu ma place?
ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Cand iti place de cineva, vorbesti cu persoana respectiva, cauti sa o cunosti mai bine, si te uiti dupa anumite semne.
Asa ar trebui sa fie. Dar de fapt, se intampla invers: majoritatea ne temem de o eventuala respingere, ne temem sa nu rada altii de noi, si asa ne inchidem in carapace. Ce gandim, ca "uite, daca nu mai vorbesc cu tine, tu o stii automat ca imi place de tine si o sa ne intalnim si totul o sa mearga struna". Da' asa ajunge fiecare sa stea singurel si cu gandul "ce fain ar fi fost daca".
Fii atenta cu o persoana, comunica cu ea, si iti va raspunde la fel. Apoi, vei vedea unde poti ajunge, sau daca nu era persoana potrivita si vei putea trece mai usor mai departe.

1 răspuns:
| sensualus a răspuns:

Pai poate intai vrea cu sticluta