| Madalina1989 a întrebat:

La sf. lui decembrie am avut contact neprotejat cu sotul meu(nu a ejaculat in interior), mi-am facut dupa 2 sapt de la contact un test de sarcina si a iesit negativ, am avut scurgeri rozalii timp de cateva zile, iar azi mi-a venit menstruatia(am avut si crampe). Este posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia normal, nu esti insarcinata. Sangerarile intermenstruale pot avea multe cazuri: dereglari hormonale, posibile afectiuni ginecologice etc. Ar fi bine sa mergi la un ginecolog.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din momentce ti-a venit menstruatia inseamna ca ovulul nu a fost fecundat si acum este expulzat din organism prin menstra.Deci este imposibil sa fii gravida.

| Emilian65 a răspuns:

Nu esti insarcinata, din moment ce ti-a venit menstruatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atât cat testul a ieșit negativ si menstruația ti a venit, nu, nu ești însărcinată.
Insa sunt si cazuri când poate sa existe o sarcina peste menstruație, dar poate fi un caz la 1000 persoane.

| TRECEtimpul a răspuns:

Eu zic sa mai faci un test de sarcina dupa ce ti se termina menstruatia deoarece in foarte multe cazuri exista menstruatie peste sarcina si 2) din cate stiu eu, scurgerile rozalii sunt de obicei de "implantare", in consecinta ai putea fii mamica. Asa ca sa te asiguri inca o data, mai fa un test de sarcina (recomandat in general e sa faci cate doua, ca doar cu unul nu poti fi sigura).