| BlueSkyHolyday a întrebat:

Ma duc de cateva luni la baschet.acolo este un baiat[o sa-i zic X]si mi-a placut ffffoare mult de el.Doar acum 3 ore[ma rog antrenamene] am reusit sa vb cu el pentru ca mi-a dat cu mingea in caprolling on the floor)si apoi am inceput sa rade pe tema asta, mentionez ca una din prietenele mele cu care ma inteleg ffoarte bine vorbeste destul de des cu el. dar suunt 100%sigura ca la X nu ii place de ea pentru ca ea e mai badarana mai rea si putin fitoasa cateodata. Daca i-as spune ca imi place X iar zicesadpentru ca e buna cand e vorba de consolari dar cand vine vb de tinut secrete pfuailaughingCum pot face sa ma apropii de el tinand cont ca mai aparut un id cu numele lui si vreau sa il intreb daca e el? Dar daca zice nu.atunci ce as mai putea vorbi cu el dupa aceea?sadplss help il plac multlove struck si el e cu un an mai mare ca minesaddar nu e rau.Mentionez ca nu am prea vb cu el.Plssss help! Am nevoie:XMerci anticipat:X

Răspuns Câştigător
| lauru a răspuns:

Cateluso, eu zic sa faci o introspectie serioasa si sa vezi daca il iubesti sau doar il placi. e o diferenta...si ca sa iti dai seama de asta sa fii foarte atenta cand te gandesti la el sau il vezi, ce iti vibreaza mai tare, pieptul sau zona de la abdomen in jos, ti se face dor de el sau doar te incanta ideea? daca doar il placi atunci nu ai ce pierde, te duci si i-o spui direct. apoi va rezolva el restul, daca te place si el. daca iti dai seama ca de fapt il iubesti, adica vreau sa spun ca esti chiar indragostita de el, atunci e mai delicat.trebuie sa inveti sa-ti controlezi emotiile in preajma lui sa-i zambesti chiar privindu-l cu dragoste si chiar sa inveti sa te porti afectiv cu el.de ex cand te intalnesti cu mai multi prieteni printre care e si el, cand ii saluti ii pupi pe toti dar lui ii oferi si un zambet si o privire mai aparte. apoi cand te intalnesti doar cu el pastrezi obiceiul de a-l pupa, la inceput pe obraz iar cu timpul cat mai aproape de gura si chiar sa-l imbratisezi.si este important sa ai rabdare, perseverenta si sa fii foarte atenta la reactiile lui.pentru restul trebuie sa te mai si rogi la Doamne-Doamne ca oricat de priceputi am fi, tot El ne ofera cele mai bune ocazii de a cuceri pe cineva.succes deplin!

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Poti vorbi orice. Ceva in asa fel incat s va cunoasteti mai bine, sa-l intrebi despre el, despre viata lui si chestii de-astea. Subiecte de discutie sunt, doar sa stii unde sa le cauti.

| Kanyee a răspuns:

Incearca sa discuti cu el despre tema baschet (ceea ce va leaga). Nu ar fi rau sa ai o cultura cat de cat bogata in materie de baschet si aici ma refer la jucatori, echipe etc. In legatura cu id-ul de messenger poarta-te ca si cum ar fi el (nu intreba daca "esti X?") si atunci vei vedea cum reactioneaza (iti vei da seama repede daca e el sau nu). poate e mai timid. Sper ca ti-am putut fi de folos. Succes...

| SirRaul a răspuns:

Ai o problema. happy Fi mai sigura pe tine. ce naiba happy e doar un baiat eu zic ca ii poti face fata. Bineinteles atunci cand o sa vorbesti cu el sau o sa ajungi la unele legaturi cu el, tu o sa te balbai si o sa te intimidezi. Asteapta-te sa te ia pe post de fraiera. laughing

| SirRaul a răspuns:

Ee.Fi mai sigura pe tine, e doar un baiat, ce naiba, ii faci tu fata! si daca nu reusesti. daca ai sa te balbai, sa te intimidezi cand vorbesti cu el. Asteaptate sa fi luata de fraiera happy