| alexandraplay a întrebat:

ma framanta ceva de mult timp ce inseamna sa te masturbezi sau sa te exciti si care e diferenta

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masturbarea se poate defini ca o actiune a bărbatului sau a femeii de a-si atinge si manipula organele genitale in scopul producerii de plăcere sexuală. Sfărsitul acestui act este punctul in care persoana respectiva atinge o stare de plăcere foarte intensă, numită orgasm. Lucrul acesta implică eliminarea de lichid seminal in cazul bărbatilor, si atat miscări ale vaginului cat si a altor părti genitale in cazul femeilor. Masturbarea este un act de auto-satisfacere sexuală. Despre excitatie ce pot sa zic.este reacţia unui organ, unui ţesut, unei celule, sub acţiunea unui excitant, manifestată prin contracţie, secreţie sau impulsuri.

3 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

A face cunostintza cu latura ta sexuasalove struck

| Anonimaa909 a răspuns:

Masutrbare atunci cand te masturbezi adica iti atingi vaginul iar excitatia este atunci cand vezi ceva care te excita si vrei sa te masturbezi, mai pe limba mea sa intelegiwinking

| alex2011 a răspuns:

Iti pot arata eu care e diferenta