| anonim_4396 a întrebat:

Nu am cu cine sa vorbesc, nici prieteni nu prea am si am nevoie sa ma descarc.Am avut un prieten 8 luni, ne-am despartit acum 3 luni si nu pot sa-l uit, ma gandesc non-stop la el.In tot acest timp nu ne-am vazut,am vorbit pe net de fapt ce vorbit,mai mult cearta,gelozie.Din cate am observat vorbeste si cu alte fete si ca sa fiu sincera si eu indragesc pe cineva,dar cu toate astea parca nu vreau alta persoana,doar pe el.A spus acum cateva zile ca vrea sa ne vedem sa-mi explice situatia si spera ca voi intelege atunci motivele pentru care relatia noastra nu a mers(.Noi ne-am despartit din cauza familiei mele,nu-l accepta, dar erau certuri si inainte sa intervina ai mei).Ce credeti ca-mi va spune? Sau cum va reactiona, avand in vedere ca mi-a zis ca ii este foarte dor de mine?)

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu spera nimic ca sa nu fii foarte dezamagita.
"Ii este foarte dor de tine"a fost doar o scurta refulare si tot despartiti veti ramane.
Nu realizezi ca vrea sa te vada ca sa-ti explice de ce relatia voastra n-a mers?
Crezi ca s-a schimbat ceva ca prin minune si va merge acum?
Fii realista, mergi inainte si lasa trecutul acolo unde ii e locul, adica in trecut.

| Zenithf a răspuns:

Avand in vedere ca au trecut 3 luni fara nimic, se gandeste ca esti disperata si ii vei cadea in brate. Nu-i prost baiatu'!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum te cheamă si citi anisori ai, dragă anonimă.

| neutrino a răspuns:

Baiatul ti-a zis multe pana acum, ce mai conteaza ce-ti va spune pe viitor? In termini populari se zice ca " te duce cu zaharelul".

| drogh a răspuns:

Probabil va incerca sa iti explice toate cauzele care au lasat sa va desparta si sa-ti faca morale. Si, o sa se lase cu o imbratisare, vreun sarut...Insa, tu trebuie sa fii tare! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca veti face sex dupa care lucrurile vor reveni la normal. Adica voi tot despartiti veti ramane.

| NotToday a răspuns:

Fii mai distanta fata de el. Spune-i ca nu vrei sa va vedeti si ca nu esti interesata de motivele despartirii (ca exemplu)... Joaca-te putin cu el si o sa vezi ca ii starnesti orgoliul si se va intoarce la tine. Ideea principala, mai ales in cazul unei fete, e sa nu para "disperata". Lasa-l sa lupte pentru tine. Succes!