| jasmine11 a întrebat:

nu mai stiu ce sa fac, sunt confuza, tot timpul pr meu iesi numai cu pr lui, iar eu daca ii zic o data sa iesim la o plimbare nu vrea niciodata, maine mergem la partie, si atat, mergem, o data la catela luni, si mi-e nu imi convine, stau toata ziua in casa, si nu merg numai pana la scoala si acasa, nu ies niciodata, nu am cu cine, am doar o prietena, si nici ea nu iese niciodata din casa, si i-am zis, asta prietenului meu, si s-a enervat, i-am zis ca m-am saturat ca tot timpul sa iasa cu eu, iar eu cand ii cer asta ma refuza, nu ma simt bine deloc, ma simt singura, inchisa in mine, si nu suport asta, mi-a zis ca,, cand ii spun lucrurile astea, a fi vrut sa nu fie cu mine, iar cand nu ne certam ma iubeste, si e fericit, nu mai inteleg, eu nu sunt genu care sa taca si sa faca, nu pot sa nu ii zic ce ma doare, dar nu vreau sa il supar, ca il iubesc mult! nu mai stiu ce sa fac! ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| oanard174 a răspuns:

Nici mie nu mi-ar conveni daca as fi fost in locul tau pe bune adica(cu prietenii da si cu mine nu),explica-i frumos, ca vrei sa iesiti mai mult(sa va plimbati,) pentru ca o sa intervina o plictiseala naspa intre voi, zic eu.

| karinamark a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa iti gasesti si alte prietene cu care sa iesi mai mult sau incearca sa te imprietenesti cu prietenii lui si asa vei putea sa iesi si tu cu ei happy

| Madyupsik a răspuns:

Draga se vede ca el nu prea e interesat de tine daca prefera prietenii dar nu pe tine.Cred ca acum tu nu ar trebui sa stai si sa fii obsedata de el dar ar trebui sa iti faci mai multi prieteni.Cred ca problema e mai mult in tine, deoarece o persoana ce nu are prieteni nu poate sa intereseze pe alt cineva.La sigur ca iubitul tau siar dori sa aiba o prietena vesela, prietenoasa, comunicabila dar nu pe cineva care mereu sa il sicae. Nu vreau sa te supar si nu iti vorbele acestea cu vreun rau vreau doar sa intelegi ca cu cit mai mult stai in casa si il astept cu atit mai repede ai sa il pierzi. Baffta

| alina11111111 a răspuns:

Buna,e o situatie cam aiurea el incearca sa te evite prin asta spune-i toate lucrurile astea dar spuneile intr-un mod in care sa nu se simta jenat,pe un ton absolut normal,conversati ca asa se face intr-o relatie,spune-i de exp"Hai sa ne int la ora x in locul x pentru ca vreau sa vorbim ceva serios,e important pentru mine nu ma refuza" eu zic ca ar trebui sa vorbiti fata in fata nu la telefon sau pe mes pentru ca astfel de chestii se rezolva fata in fata si te int cu el si ii spui ca vrei sa ai o discutie calma cu el si sa lamuriti lucrurile ca asa nu mai merge,si spune-i ca dc iasa cu prietenii tai iar pe tine te evita foarte mult,spune-i ca te deranjeaza,spune-i cum te simti dar pe un ton calm si spune-i ce are degand sa afca sa continue asa, lasa-i timp de gandire cateva zile daca continua asa eu zic sa gasesti pe altcineva pentru ca nu asa se intretine o relatie baietii sunt destui scumpa mea acesta nu va fi ultimul, meriti pe cineva care sa te respecte si sa fie cu tine sa te accepte asa cum esti tu! Bafta!:*:*