| Taniaalexandra a întrebat:

Buna, TPU! O simt tot mai rece si distanta pe prietena mea cea mai buna, oare de ce se îndepărtează de mine? Ea este o fire dificila si chiar nu reuşesc să ii înţeleg gesturile. Nu pot sa o întreb asta pentru ca o cunosc, ar începe să bage "nevinovăţia" aia extrem de enervanta, un lucru care ma enervează la ea de altfel.Dar sunt foarte ataşată de ea, si ma doare faptul ca se comporta asa, oare am gresit eu cu ceva? Menţionez că este o persoană diferită de restul, in multe sensuri. Mi-as dori sa fie mai apropiată de mine, chiar simt ca imi ascunde multe lucruri.E tot mai dificila in ultimul timp, nu stiu cum sa abordez situaţia. Avem aproape 4 ani de cand suntem bff, ar fi asta o cauză a problemelor? Scuzaţi categoria, dar mi-as dori niste raspunsuri cand mai repede. Cel mai detaliat si folositor primeşte funda.Mulţumesc.

6 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Da i un pic de spatiu. Sa sti ca oamenii sunt diferiti de noi si gesturile si faptele lor vor fii diferite, noi mereu tindem sa judecam oamenii in functie de ceea ce suntem noi si ce ne dorim noi, nu i intelegem intotdeauna si asta pentru ca nu tinem cont de faptul ca nu toti suntem la fel. Daca ea s-a indepartat are motivele ei, tu esti mai atasata de ea dar asta nu inseamna ca si ea este. Poate e doar un episod trecator de aceea iti zic sa o lasi in pace, un pic de indiferenta ii va prinde prinde bine caci va vedea ce pierde. Unii oameni asa sunt daca le dai prea multa atentie se indeparteaza si alearga dupa ce i ce nu le dau, asta tine de maturitate si de caracter. Orice relatie si intre parteneri si intre prietene la un moment dat are si momente de genul asta cand relatia este foarte apropiata. Tu incearca sa iti faci mai multi prieteni sa nu i simti lipsa atat de mult. Eu oricum cred ca e doar ceva trecator posibil ca ea in prezent sa aiba alte prioritati nu neaparat ceva legat de tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună. Sunteti bune prietene, de ce nu o intrebi direct pe ea ce se intampla? Spune i ca o simti distanta.

| Taniaalexandra explică (pentru anonim_4396):

Ştiu cum ar reacţiona, apoi doar am începe să ne certăm...Ea este genul de persoana rece, dar cu mine nu era deloc ca, era chiar opusul.Nu stiu ce s-a întâmplat de se comportă aşa diferit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Taniaalexandra):

Poate trece printr o perioada mai delicata si nu simte nevoia sa se descarce momentan. De cat timp e asa schimbata?

| Taniaalexandra explică (pentru anonim_4396):

Cam de o săptămână, dar secretoasa a început să fie cam de aproape un an... Cândva ne ziceam totul, eu mereu am fost deschisă către ea...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Taniaalexandra):

Umbla in vreun alt anturaj? E posibil sa vrea sa se îndepărteze de tine totusi.stii, toti mai avem o zi, o luna mai proasta...dar ea e schimbAta de un an. spune i totusi ...intreab o direct ce are.