| anncutsa a întrebat:

TPU! ( ofer fundita si voturi ).

P. S: Sunt in Germania cu mama si tatal meu vitreg.

Intr-o zi am vorbit cu un baiat pe messenger din orasul meu, il cunosc. Vorbim zilnic si imi este foarte dor de el, si lui de mine, suntem impreuna si ne intelegem perfect!

Am vorbit cu mama intr-o zi si a spus ca s-ar putea sa mergem de sarbatori acasa dar nu este convinsa, pentru ca nu are concediu` prea mult. As vrea sa ajung anul acesta in Romania, sa-l vad si pe prietenul meu, tatal meu si sora mea. dar singura nu pot pentru ca nu sunt inca majora. sad

Aveti o idee, cum as putea s-o conving pe mama sa mergem? eventual ce as putea face? ar fi mai bine sa las baiatul doar pentru distanta asta atat de mare? Sufar si plang foarte mult.

Ajutati-ma, va rog cu o idee sau un sfat! sad

Răspuns Câştigător
| AnaBlackVampire a răspuns:

Salut Dana! Si eu stau tot in Germania si mie extrem de dor de prietenii mei! Dar mamei tale nu trebuie sa ii spui ca il vezi pe iubitul tau ci doar un prietenwinking

Succes!

3 răspunsuri:
| lovenrt a răspuns:

Hei buna. Poti sa mergi singura cu avionu daca ai peste 14 ani eu calatoresc singura cu avinul de cand ma stiu si am 14 ani, daca ai sub 12 o sa iti dea ei insotitor de bord.tot de ce ai nevoie e de procura. procura este un act in care ambi parint afirma ca te lasa sa iesi din tara

| Alice_7510 a răspuns:

Buna,poate daca i-ai zice la mama ta ca ai un prieten si ca ti-e dor de el,si nu vreti sa va despartiti, poate te-ar intelege, si te-ar lasa sa vii in Romania big grin Sper ca te-am ajutatbatting eyelashes

| Ramona610 a răspuns:

Pai convingeo sa vina in Romania ca sati petreci sarbatorile cu tatal si sora ta.se poate face procura si sa vii fara ea.si stai la tatal tau si asa te poti intalni si cu prietenulhappy