| isabellaa17 a întrebat:

Ovulatia (momentul in care ovulul este expulzat de catre ovar) are loc cu 14 zile inainte de urmatoarea menstruatie? si daca e asa perioada imediat urmatoare menstruatiei ( cateva zile) este infertila, corect? Astept raspunsuri. Multumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sarcina apare in urma fecundarii ovulului, de catre spermatozoid, numai in zilele de fertilitate din jurul momentului ovulatiei : 3 - 4 zile inainte si 1-2 zile dupa aceasta. In rest teoretic vorbind nu se pune problema de sarcina.