| Tufuu24 a întrebat:

Buna TPUhappy. Pff am si eu o mare dilema.

Acum 2 luni au fost Serbarile Timisoareana si am fost si eu cu prietenii mei sa vad cine canta si care e treaba. Intr-un grup care era pe'acolo se afla si un fotograf care ii cunostea pe prietenii mei si la un moment dat un baiat i-a luat aparatul si ne-a facut poza mie si unei prietene. L-am intrebat pe fotograful respectiv, dupa ce i s-a innapoiat aparatul unde pot gasi pozele si el m-a informat. Prima oara cand am vorbit cu el nu prea i-am dat importanta ca apoi sa vad ca ma uit in ochii lui si ma pierd si nu mai pot scoate niciun cuvant. Am plans la cateva melodii si el m-a vazut dar am incercat sa ma ascund pentru ca mi-era intr-un fel rusine. Si de atunci imi place de el, si pur si simplu nu mi-l pot scoate din minte.
Am incercat sa-l scot la o cafea weekend-ul care a trecut si mi-a spus "Nu credhappy". A fost politicos si totusi penibil pentru ca l-am vazut iesind cu prietenii lui. De fiecare data pe mess trebuie sa il bag eu in seama pentru ca el nu zice nimic, iar ori de cate ori ma uit la statusul unai din id-urile lui pentru ca are doua, mereu are un status de genul "Mdaa" sau "Dezamagit" sau versuri din melodii mai triste... Nu stiu cum sa fac si ce sa fac sa-i castig increderea sau cum ma pot apropia de el. Crede-ti ca m-ati putea ajuta va rog mult macar niste sfaturi sau ce credeti despre asta... happy.

1 răspuns:
| theosavus a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu prietenii vostri comuni ca data vitoare cand mai ies cu el sa te cheme si pe tine si cu ocazia asta te apropii de elwinking succeshappy