| GinglindSummer a întrebat:

Buna tpu.Prietenesc de citiva ani cu colegul de clasa.Un timp imi placea de el si am inceput sai dau de inteles, dar acum numi mai place, nul mai vreau ca iubit. Observ ca a inceput sa tina mult la mine, ma apara, ma cuprinde altfel... ma tem sa numi propuna intilnire... Nu stiu ce o sa fac pentru ca il stimez dar nu-l plac ca iubit.Ce sa fac? Cum sa fiu?

7 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Indiferenta e singura solutie.

Răspuns utilizator avertizat
| JulyStorm a răspuns:

Inainte sa apuce sa faca vreun pas care ar strica relatiile de prietenie dintre voi, arunca si tu o pastila gen "imi place de x". In felul asta va face un pas in spate si se va orienta catre altcineva, iar tu il vei putea pastra in calitate de prieten.

| SoloPC a răspuns:

Mda da locul ala al vostru secret este in casa din copac acolo unde este rece frig ati facut () cu _l_

| uncas a răspuns:

Incerca sa-i spui ca nu poti fi cu el dar nu direct ia-l pe ocoloite. poate doar o simpla prietenie propune-i.
bafta

| dRaguTzuu a răspuns:

Eu prieteneste iti spun sa continui asa dar incet-incet te retragi! Inteleg ca tine mult la tine ca asa mi s-a intamplat si mie! Nu trebuie sa-i zici direct. Daca incepi sa te indepartezi de el incet-incet(dar sa ramaneti prieteni)el nu o sa-ti ceara intalnire! Daca tot te iubeste spune-i°Eu te iubesc dar ca prieten, nu pot avea o relatie cu tine..Imi cer mii de scuze dar nu pot sa fiu iubita ta pentru ca nu te iubesc! Dar sper sa ramanem prieteni! Ok?° si ai sa vezi ca totul va fi bine! Dar daca mai simti ceva pentru el se schimba treaba! Succes! Nu uita sa nu-i spui asta direct! Incearca sa te desparti de el incet-incet! Ce ti-am scris eu ii spui doar cand iti cere intalnire! Sper ca te-am ajuta! FUNDA? Funda pleaseeeeeeee!

| Anastasya01 a răspuns:

Clarificate in sentimentele tale