| Denis6688 a întrebat:

revin din nou cu o intrebare care cred ca va si ultima pe care o mai pun pe acest site. Vreau sa stiu de ce iubirea tine de genetic, adica eu nu am sanse la fete,dar in schimb toata familia mea a avut geneticul de a avea pe cineva pe parcursul vietii, tin sa mentionez ca sunt foarte urat, sunt obez am 67 kg si undeva la 77-78 cm in talie, am 1, 72, am ochii caprui, parul blond si 16 ani. E trist faptul ca unii raman singuri forever si altii au tot ce isi doresc, inteleg ca sunt obez si urat dar da-o incolo toti merita sa aiba sufletul pereche.

Răspuns Apreciat de Editori
| RoCkKiD a răspuns:

1. Nu cred ca intelegi povestea cu genetica, folosesti cuvantul ca pe semn de puctuatie dar nimic din ce zici nu are treaba.

2. Problema cu obezitatea tine de putine ori de genetica si de cele mai multe de alegerile tale personale. Nu te-ai nascut obez, ai devenit obez si la fel de bine, cu o doza serioasa de determinare si sacrificiu poti pierde greutatea.

3. Daca nu cumva ai ceva deformari sau probleme din nastere nu vad pe ce criterii te-ai calificat ca fiind urat. Eu personal cred ca din cauza ca ti-ai pus deja calificativul de urat nu te mai intereseaza sa te ingrijesti. Daca dai jos kilogramele in plus si te aranjezi putin o sa fii la fel de frumos ca oricare alt tip.

4. Fetele tind sa aprecieze frumusetea pana pe al 20-25 de ani, dupa apreciaza mai mult chestii care tin in mai mica masura de aspect. Daca investesi in dezvoltarea spirituala si esti hanic la job o sa te descurci bine mersi. In plus, trebuie sa lucrezi la increderea in tine, sa iesi in lume si sa iti faci prieteni... tipele vor veni in timp.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant tipi care arata bine si nu au parte deloc de femeie pentru ca sant scarbe inutile. invata sa te multumesti in viata doar cu tine asa e mai bine.

| Violleta2022 a răspuns:

La 16 ani esti foarte micut sa poti declara asa ceva!
Adevaratele sanse incep dupa 20 de ani, cand esti matur si preocupat de tine si corpul tau.
Pune mana si slabeste, daca te consideri gras, alearga, fa ceva!
Genetica nu influenteaza relatiile interumane, ci mentalitatea ta.
lasa sufletul pereche, ca nu ai ajuns la 25 de ani sa intrii in panica, ca nu te plac fetele, ai doar 16 ani, abia de acum incepi sa cunosti fete... abia de acum incepi sa te cunosti pe tine insuti. ia-o usor, ca esti inca adololescent si acum esti in trecerea de la copilaie la maturitate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai avut bunici, și ei au avut bunici, până la prima celulă de pe pământ. Toți au rezolvat problema. Așa ai venit tu pe lume. Cum au rezolvat-o ei, o să o rezolvi și tu.

| sofisis a răspuns:

Ce treaba are genetica cu o relatie?

| ancaval a răspuns:

Cine ți-a zis că ține de genetic? Te-a mințit, să știi.

De ce te faci urât? Clar, ai o problemă cu propria persoană. Asta te trage în jos. Ce dacă ești gras? Nu poți să slăbești? Oare? Ai încercat?

Răspuns utilizator avertizat
| iuliaiulia4 a răspuns:

Ochi caprui fura inima oricui ochi albastri curu broasti

| RaduSeba18 a răspuns:

Nu tine de fizic.In primul rand trebuie sa te placi pe tine insuti, apoi sa ai asteptari sa te placa si alte persoane.La 16 ani, 1.62 cu 67 de kg si spui de tine ca esti "OBEZ"? Am 97 de kg la 16 ani si 1.80 inaltime si am o impresie buna despre mine.Incearca si tu, eu sunt cat se poate de fericit in pielea mea.Incearca si tu!winkingSi asta sa tii bine minte.Pe tine trebuie sa te intereseze sufletul omului, nu aspectul ei.Si vice-versa.