| adina_6125 a întrebat:

Buna TPU:*stau cu un baiat si el e foarte timid. cel mai bun prieten al meu e varu lui. nimeni nu stie ca suntem impreuna in afara de prietena mea cea mai buna si varul lui. toti stiu ca stau cu cineva dar nimeni nu stie cu cine. el la scoala ma saluta, imi zambeste si atat. chiar as vrea sa nu mai tinem secret pentru ca eu cred ca atunci se va purta mai frumos cu mine. nici macar nu m-a tinut de mana, nu m-a luat in brate nu m-a sarutat...nimic. ma simt data la o parte. i-am spus c simt si a zis ca nu poate sa faca nimic pentru ca atuncea toti o sasi dea seama. stiu ca o sa comenteze toti si o sa fie greu la inceput dar vreau sa se termine cu asta si sa putem sa ne purtam normal ca o fata si un baiat care sunt impreuna.nici eu nu prea vreau sa se afle. CE SA FAC, de iesit nu prea avem cand pentru ca el are antrenament arpoape in fiecare zi. daca o sa sunem si el no sa faca primul pas cum sa actionez.stiu ca e timid si cam as vrea sa fac eu primul pas, nu sa atept pana o sa ne despartim, dar nu stiu cum si cand daca ati putea sa imi povestiti ceva de genu: cand il vezi mergi la el povestiti etc. Fundita

PS:au aflat prieteni mei si-o fata care nu ma suporta si mi-e frica sa nu zica la toata lumea si prietenu meu sa se supere.eu nu vreau sa tinem secret dar nu reusesc sa il conving

3 răspunsuri:
| alliwtsa a răspuns:

Auzi...da de ce sa comenteze? Pana la urma daca va placeti toti vor trebui sa afle, te sfatuiesc sa le ziceti adevarul daca nu vreti ca toti sa va evite apoihappy

| Nov a răspuns:

Fa sa-mi bag **** in intrebarea ta ca o repeti de o ia draci angry

| Akula a răspuns:

Ar trebui sa te doara-n cot de lume si sa faci ceea ce iti place.Fi tu mai tupeista si ajuta-l sa treaca de acest zid invizibil al timiditatii. Sper ca te-am ajutat.