| izzyM a întrebat:

Buna TPU.
Sunt in clasa a 9a bla bla bla. Ma inteleg bine cu un coleg, Alin, si mi-a facut cunostinta cu cel mai bun prieten al lui, Marius. si bla bla bla, am ajuns sa ma impac foarte bine cu Marius. Si m-am atasat de el asa ca amic, Alin era incantat ca ma impac bine cu, Marius si il mai luam in brate in pauze.
Tot povestind cu Marius am vazut ca avem de multe in comun. e un fel de "eu" la masculin. E si aceeasi zodie ca mine[fecioara] si e mai mare ca mine cu 3 zile. Si am inceput sa vb mai mult si sa mai si iesim. Nu e nimic decat o relatie de prietenie si majoritatea colegilor ma intreaba daca is cu el sau asa si le zic ca nu. la scoala cand se suna de intrare Marius pleaca in clasa lui si inainte sa plece ma pupa pe obraz si imi spune" succes la ora". L-am sunat intr-o dupa masa, ca de obicei ma suna el sa iesim pe la ora aia si i-am zis " Salut, deranjez?" la care el " da." si am zis " a ok, scuze de deranj" si mi-a inchis. De atunci la scoala nu mai prea vine la noi in clasa, cand vine zice un " salut." si povesteste cu altii/altele. L-am intrebat ce e cu el si asa. dar nu mi-a raspuns. Pe mess nu intra. De sunat am zis ca nu-l sun. Si nu prea stiu ce sa inteleg de aici. Nu imi place ca oamenii sa fie suparati pe mine si sa nu imi spuna de ce sunt suparati.
Un sfat ceva? O parere?
Sincera sa fiu, imi cam lipsseste.sad

Răspuns Câştigător
| WhineUP a răspuns:

Am impresia ca te-ai indragostit:d eu as zice sa il suni si sa-l intrebi care este cauza,dc s-a suparat si de ce nu mai e ca inainte. Daca nu iti spune, fii cat mai insistenta si daca nu are efect si nu-ti spune, spune-i "no lasa, las-o balta! Nu mai conteaza.Pa!"si inchizi:* nu stiu daac sfatul meu o fii unul extrem de bun dar macar incearca.

1 răspuns:
| superdorex a răspuns:

Da e dubios, dar fara sa dea o explicatie? Te-a lasat cu un gust amar! Poate ca a aflet ceva cine stie daca nici macar nu a vb cu tine? Ar trebui sa arate ca e un gentil man si sa vb cu tine, nu stiu ce ar trebui facut! Multa bafta!