| sisyy a întrebat:

Dau fundita am nevoie de sfaturi ca sunt tare confuza.Am fost cu un baiat o luna si ceva, am facut si sex cu el, e mai mare ca mine cu 10 ani, eu avand 19. Diferenta de varsta nu a contat, dar chestia e ca ne-am inteles ff bine si imi facea toate placerile si intr-o seara ne-am despartit pentru ca el tot primea mesaje de la alte tipe cu declaratii de dragoste si nu se lasau de pe capul lui.Eu normal ca m-am luat de el si a zis ca nu are treaba cu nikiuna ca doar pe mine ma vrea si ca cu mine petrece timpul, pe mine ma scoate, pe mine ma suna, etc.Eu totusi i-am facut o criza de gelozie si el a zis ca daca nu se poate asta e, ca mai bine ne despartim decat sa ma tot stresez din cauza lui, ca daca nu inteleg asta ei ca ramanem amici. Bun, eu nu am reactionat nicium atunci, m-a adus acs si nu l-am mai sunat.Aseara mi-a tr sms ca fac, sa fiu cuminte, ca ma pupa etc.Si m-a sunat, a zis ca ma invita sa iesim sa mancam ceva. A venit dupa mine si am iesit, a fost foarte frumos, ne-am plimbat, mi-a cumparat de toate, bine ca nu sunt pe interes dar am vazut ca e ff atent cu mine si cat am fost cu el imi cumpara tot ce vroiam si venea mereu dupa mine la lucru si era ff tandru si cu bun simt.Ma gandeam ca poate a vrut doar sex, dar totusi dupa ce am facut-o se purta mai frumos si mesaje, ma suna toata ziua, ne vedeam, m-am atasat ff repede de el, nici nu ma gandeam ca voi ajunge sa tin asa mult la el asa repede si mai ales sa ajung in pat cu el.Eu am mai avut o rel de 3 ani dar s-a dus.In fine, ideea principala e ca noi am ramas amici, am iesit ne-am simtit bine, am glumit.etc.Mi-a zis ca s-a gandit la mine ca nu i-a fost totuna si nu ii e, dar se pare ca rel nu merge, asta din cauza ca el tot era cautat de altele si mie nu mi-a convenit normal. EL si aseara a tot sustinut ca nu are pe alta ca daca avea pe alta nu ma scoatea pe mine.Si am fost am mancat, mi-a reincarcat cartela, mi-a luat una alta, cica ca amici vrea sa ne intelegem si sa fie alaturi de mine, oricand. DAca dorea sa se impace cu mine putea aseara si totusi ma gandesc ca un baiat nu face atatea pentru o fata daca nu ii pasa de ea, adica mi se pare ciudat.Si i-am tr sms aseara ca imi pare rau ca nu mai sunt cu el ca sa fie fericit si nu stiu ce.Si el mi-a tr ca si lui ii pare rau si ca sunt ceva special pentru el si ca atunci cand e cu mine uita de toate.Deci nu mai stiu ce sa fac, ca nu il pot vedea doar ca pe un amic, vr sa ma impac cu el, dar nici nu vr sa ma umilesc si nu stiu oare el ce simte pentru mine, ce sa fac? Oare lui ii pasa de mine, vr s ane impacam sau pur si simplu a vrut sa fie amabil cu mine?

2 răspunsuri:
| Lavinia218 a răspuns:

Vrea sa va impacati, fie s-a atasat de tine, te iubeste, fie i-a placut prea mult sexul cu tine si mai vrea! Oricum ai putea sa ii ceri sa isi schimbe numarul de tel, asa nu il vor mai stresa domnisoarele cu mesaje si totul va fi ok! Dupa pov ta se pare ca aman2 sunteti in limba unul dupa celalalt dar de asemenea sunteti foarte orgoliosi! intalneste-te cu el, nu-i spune nimic doar saruta-l, daca iti varaspunde la sarut inseamna ca vrea si el! Succes!

| ayiana13 a răspuns:

E normal sa il caute alte fete, cum si pe tine te cauta sau te vor cauta alti baieti...de multe ori asta nu depinde de el. nu poate sa-si schimbe nr de tel de fiecare data cand o fata il cauta. e o copilarie sa te certi cu el din cauza asta. in primul rand tu tb sa lucrezi la increderea in tine, pentru ca tu te certi cu el din cauza nesigurantei tale, nefiind sigura daca este cu tine pentru ca tine la tine sau pentru orice altceva. el fiind mai mare a trecut probabil deja peste etapa in care vroia doar cantitate, acum vrea calitate, adica TU. succesbig grin