| doracezara a întrebat:

Buna Tpu.Sunt virgina si de câteva zile am început sa fac degetica..cum ii se zice..si mi se largeste gaura m.credeti ca o sa fie mai usor sa mă dezvirgineze iubitul meu? ..sau daca fac degetica regulat, o sa simt plăcere?

4 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Marimea degetului nu se compara cu a penisului NICIODATA penisul e una degetul alta, degetul nu iti va largi cavitatea

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin practicarea activitatii numite autosatisfacere sau masturbare intravaginala muschii circulari ai vaginului se vor relaxa in timp si vor deveni mai elastici, ceea ce va avea drept urmare o largire treptata a vaginului cu un rol deosebit de benefic in momentul dezvirginarii. Initial degetica se incepe cu 1 deget iar dupa un timp o vei putea face cu 2 degete sau vei putea folosi anumite obiecte subtiri ce pot trece prin perforatia existenta in himen pentru a nu-i provoca vreo leziune.Practicand regulat masturbarea vei reusi sa-ti provoci placere si bineinteles este posibil sa ajungi la orgasmul mult dorit de toate femeile. Spor la masturbare si multa sanatate.

| SkyPilot a răspuns:

Cel mai probabil ca vei incepe sa simti placere. Multe fete nu o simt din prima. Poti sa iti educi organismul si sa ajungi la orgasm (poate ca ar fi mai usor sa il incerci pe cel clitoridian, e mi "la indemana" si de cele mai multe ori mai usor de obtinut). Iti si "antrenezi" muschii vaginali si va fi un pic mai putin dureros prima data (sa nu te astepti sa fie foarte dureros, este perfect suportabil, iar daca vei fi relaxata iti va fi mult mai usor).
Incearca sa nu iti largesti orificiul himenului daca esti virgina, unii baieti apreciaza o virginuta si cel pe care il vei alege sa fie primul va fi foarte incantat de ceea ce ii oferi.
Incearca sa iti gasesti punctul G, este undeva la 5-7 cm. de la intrare sub osul pubian. Nu toate fetele il au, dar daca il ai este unul din centrii importanti de placere.
Ai grija ca daca iti atingi zona anala sa mergi imediat sa te speli BINE pe maini. Poti face o infectie vaginala sau urinara cu e-Coli si nu iti va fi de loc placut pntru cateva zile.

| YaHabibi a răspuns:

Nu,eu zic ca nu schimba nimic ca faci tu ''degetica'' laughing tot o sa te doara.