| Gabitzaaaaaaaaaa a întrebat:

Buna TPU intr-o seara am sunat-o pe prietena mea sa iesim in oras si ea mi-a zis ca nu poate ca se intalneste cu iubitul ei.Eu pe la 12 am mers la un club si l-am vazut pe prietenul ei si cu inca 2 baieti si dupa ei aveau 3 fete cu care sa tineau in brate si se pupau de mama focului de dimineata cand m-am trezit am sunat-o si mi-a spus ca nu s-a mai intalnit cu el pentru ca s-a dus la un gratar unde erau numai baieti si nu avea rost sa vina si ea.Nu stiu daca sa ii spun ce s-a intamplat de fapt ajutati-ma va roog

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Da, ar trebui sa ii spui.
Daca nu te crede, nu insista! Pentru ca nu vei reusi decat sa o faci sa creada ca esti geloasa pe relatia lor.
Fa-ti datoria de prietena si apoi las-o sa decida singura ce va face.

7 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Da. Spune-i. Nu o lasa sa stea cu nenorocitul fara sa aiba habar de ce face el noaptea.
Dar spune-i fata in fata. Nu pe mess sau alte minuni.
Si fii foarte atent ca va trebui sa o si consolezi pe urma.Sigur nu-i va pica bine vestea.

| soriinaa a răspuns:

Normal ca ar trebui sa ii spui, doar esti prietena ei, se presupune ca aveti incredere una in alta, ca va ajutati si sprijiniti reciproc. Pune-te in locul ei. Ti-ar placea sa afli ca prietena ta stia ca iubitul te inseala, a vazut cu ochii ei, iar tie nu ti-a spus nimic. Ma cam indoiesc ca ti-ar pica bine. Deci, nu mai sta pe ganduri si spune-i prietenei tale ce fel de baiat are langa ea. Fii alaturi de ea si sprjin-o. In momentul asta are cea mai mare nevoie de tine. Oricum v-asuferi, v-a fidezamagita cand v-a afla, macar nu o mai face sa fie asa si din cauza. Fii o prietena adevarata, ca si asa nu mai prea exista genu asta de oameni in ziua de azi. Baftaa;*

| Skay a răspuns:

Daca eram in locul tau si eram fata ma duceam si-i trageam o palma aluia si il intrebam, de fata cu celelalte fete de ce isi inseala iubita...asa se facea si de ras in fata acelor fete... Cat despre prietena ta- spune-i ce ai vazut. Decat sa profite ala de ea in continuare mai bine ii zici. Poate il aranjeaza ea laughing

| georgia99 a răspuns:

Spune-i,asa e corect!

| BabyGiirl a răspuns:

Trebuie sa ii spui, doar este prietena ta. Pune-te in locul ei. big grin

| Justme92 a răspuns:

Cam aceleasi lucruri vroiam sa iti spun si eu.DA. Vorbeste cu prietena ta si spune-i exact ce ai vazut.U stii ce baiat are langa ea dar ea poate il crede vreun "sfant".si daca i-a facut o data asta inseamna ca asa face mai mereu.

| Adytza3107 a răspuns:

Spune-i poate ar insela-o asa mult timp si bine atata timp cat ea nu stie.Cel mai bine e sa ii spui dar vezi sa nu para ca vrei sa o desparti de el s-ar putea supara