| Marry410 a întrebat:

va rog ajutati-ma urgent, am o nelamurire! La scoala e un baiat cu un an mai mare ca mine pe care nu-l cunosc, in afara de faptul ca l-am vazut in vara in fiecare zi afara si ma privea insistent..cand scoala a inceput, lucrurile au inceput sa evolueze, imi punea piedici (dar usor faara sa ma impiedic, am avut parte de una chiar astazi la care am ras si eu si el) In iarna suturi in fund (fara sa ma doara, dadea usor), in vacanta de Paste am iesit afara era si el, avea un pistol de jucarie in mana si s-a prefacut ca ma impusca, si in alta zi mergeam pe strada, el era cu bicicleta a vrut sa ma loveasca (recunosc ca m-am speriat laughing ) dar a intors ghidonul in ultima clipa. Dar exista o faza pe care n-o s-o uit niciodata: am aruncat o hartie de la macare jos dar fara ca el sa ma vada (eram sus pe scara), si dupa 2 minute am primit aceeasi hartie de la el, cand m-am uitat in jos l-am vazut cum imi zambea cu limba intre dinti, aratandu-mi amuzat degetul din mijloc laughing Mentionez ca el este un baiat afemeiat, toate fetele sunt dupa el, la cate priviri insistente am primit, era normal sa ma fi dus sa-l intreb de ce se uita, dar sunt singura fata care nu l-a bagat in seama, si imi face intruna lucrurile pe care le-am mentionat mai sus! Va rog ajutati-ma, credeti ca ma place sau nu?/ (eu nu-l cunosc)

1 răspuns:
| NuCredd a răspuns:

Da, din cate se observa te place. Este evident. Iti face acele '' glume '' pentru ca nu stie ce sa iti spuna, iar tu ii dai dovada ca la randul tau iti plac glumele lui. Dar cu toate astea, ai spus ca esti singura fata care nu-l baga in seama. Deci e clar: -Te considera altfel, si incepe sa fie atras de tine pentru ca nu dai semne ca esti moarta dupa el.- Daca continui tot asa, evita-l dar nu prea mult, ca sa nu creada ca nu il placi, fa-l sa creada ca esti timida, dar in acelasi timp fa-l sa vina la tine. Fa-i si tu o gluma ca cele pe care le face el, fate ca-l uzi cu apa '' din greseala'' si razi, fa-l sa-ti ia sticla, si '' jucati-va'' cu apa. Dar ca sa intelegi mai bine, da te place!

Sper ca te-am ajutat!