| Eudecateu90 a întrebat:

va rog frumos sa ma ajutati este urgent, este un baiat la scoala, care din iarna (nu ne cunoastem) imi pune piedici usor dar fara sa impiedic, o data mi-a tras un sut in fund dar, nu tare...si se uita la mine insistent, o data a aruncat cu o hartie dar fara sa ma nimerasca, si apoi mi-a zambit si mi-a scos limba aratandu-mi degetul din mijloc (dar nu rautacios, chiar amuzat) laughing In vacanta a vrut sa dea cu bicicleta peste mine, dar a intors ghidonul in ultimul moment... si s-a mai prefacut ca ma imupsca cu un pistol de jucarie..si intr-o zi l-am intrebat ceva si s-a balbait.a fost comic laughing mentonez ca este un baiat la care, eu cred ca orice fata ar visa, pentru ca a fost cu o fata in perioada cand imi punea piedici, si inca imi pune, era cu ea si cand treceam pe acolo se uita la mine cu o privire din aia de catelus puppy dog eyes (dar eu ma uitam la el cu coada ochiului nu m-a vazut). Intr-o zi am mers toate clasele la mall, la film, si dupa ce acesta s-a terminat, anumite clase printre care si a lui, au luat masa la parterul mall-ului, clasa mea era sus, iar el a urcat sus (cred ca m-a vazut, ca ma uitam in jos) si s-a plimbat cateva minute prin jurul meu, privindu-ma, si dupa aceea a coborat! EU NU-L BAG IN SEAMA, PENTRU CA MI SE PARE CAM NESIMTIT, DAR DACA FACE TOPATE CHESTIILE ASTEA CE INSEAMNA, CREDETI CA MA PLACE? Va rog HEEELPP!

Răspuns Câştigător
| crazycrazy89 a răspuns:

Exact! Te place, nu vrea sa-ti spuna pentru ca nu stiu dca il placi si tu pe el si va mai astepta putina pana cand isi va da seama ca il placi si tu sau nu. Daca il placi incearca sa-l bagi in seama si sa ii zambesti cand se uita la tine, sau chiar sa-i faci cu mana.

| Marry410 a răspuns (pentru crazycrazy89):

Nu ne cunoastem! Si nu stiu cum s-a ajuns aici, sa ma placa?! Sunt total debusolata. daca nu ne cunoastem.

| Marry410 a răspuns (pentru crazycrazy89):

Pai ei nu se cunosc....si atunci...credeti ca inca o mai place? Din tot ce face da cred ca da.dar. daca nu se cunosc

| crazycrazy89 a răspuns (pentru Marry410):

Pai si prietenul meu o place pe o fata pe care o cunoaste doar din vedere si ma dispera zilnic cu ea si imi zice sa-i dau sfaturi despre cum s-o cucereasca.Eu cred ca o place si se intampla exact la fel sau este vorba de un caz mai special de dragoste la prima vedere.

| Eudecateu90 explică (pentru crazycrazy89):

Pai si daca nu ne cunoastem..este posibil sa ma placa, adica am vorbit asa putin, cand imi mai punea piedici dar.din tot ce-mi face..crezi ca ma place?

| Eudecateu90 explică (pentru crazycrazy89):

Dar tu ce crezi ca ma place cu adevarat, sau doar se joaca, ca sa stiu cum sa actionez...te rog raspunde-mi, sunt total debusolata, nu stiu daca e adevaraat treaba sau doar vrea atentia, ma gandeam ca dca dorea doar asa o aventura, venea la mine flitra..si de astea, dar nu el imi face ce am scris in intrebare.Ce crezi plzzzzz..HEEEEEELPPPP!

14 răspunsuri:
| ViVi99 a răspuns:

Baietii sunt rautaciosi, deci nu se stie ce este in capul lor. oh go on Poate te place, poate nuthinking Poate dor vrea ca tu sa crezi ca te place, el avand o prietena. asa a patit o prietena de-a mea. Mereu unu de la mine din clasa se uita la ea, ii zambea, iar cand m-a pus sa-l intreb daca o place, el mi-a spus:" Chiar daca ma uit la ea, nu inseamna ca o si plac". Deci, niciodata sa nu tragi concluzii pana ce nu afli adevarul de la respectiva persoanahappy Sper ca te-am ajutathappy

| Eudecateu90 explică (pentru ViVi99):

Ms.dar ma gandesc ca din moment ce nu ne cunoastem.ce altceva ar putea dori de la mine?

| ViVi99 a răspuns (pentru Eudecateu90):

Poate ca vrea sa fiti amicithinking Nu se stie... Poti intra in voba cu el ca sa vezi ce vrea de fapt de la tine.

Răspuns utilizator avertizat
| 4everYO a răspuns:

Da te palce, si vrea sa iti atraga atentia, dar nu are curvajul sa-ti zica in fata ca te palce din cate se vede.

| Eudecateu90 explică (pentru 4everYO):

Pai nici nu cred ca are cum, din moment ce nu ne cunoastem...nici eu n-as face asta!

| ruxxy98 a răspuns:

Sigur te place, insa ar trebui sa faci ce ai facut si pana acum:sa nu il bagi in seama pana nu isi schimba comportamentul. Daca si tu il placi, ia-l odata deoparte si intreaba-l de ce se comporta asa cu tine. Daca iti raspunde ca din plictiseala, fa-ti curaj si intraba-l daca te place.E singura modalitate.
succes!

| Eudecateu90 explică (pentru ruxxy98):

Pai numai e asa si-a schimbat coportamentul, de cand am pus eu intrebarea asta si pana acum s-au intamplat mai mute lucruri, mi-a facut cu mana mi-a zambit.dar un lucru ciudat s-a intamplat ieri : ma udam cu un baiat laughing..si nu sunt sigura cred ca l-am udat si pe el ( pe baiatul asta care ziceti ca ma place ) si m-a injurat, si nu stiu ce sa cred plzz. ajuta-ma P.S. am ascultata sfatul tau si nu prea am mai facut nimic in ultimele zile, si ma gandesc ca s-a enervat pe mine ca n-am mai facut nimic si m-a injurat cu voce tare..plzz ajututa-ma!