| Miriamm a întrebat:

Va rog din tot sufletul meu sa ma ajutati.pentru ca nu mai stiu ce sa fac... DRAGOSTEA MA OMOARA! Cand am inceput liceul, am cunoscut un baiat si cu al am avut o relatie de o luna.In acea perioada nu prea imi placea de el, eram putin cam indiferenta, dar bineinteles ca nu ii aratam asta. Dupa care ne.am despatit din cauza unui prieten, pentru ca imi vorbea foarte urat, iar iubitul meu nu ii zicea nimic si imi spunea mie ca ei sunt amici foarte buni si nu are ce sa ii spuna. Dupa care, acel prieten continua cu jignirile si a intervenit un var de.al meu si atunci m.am si despartit de iubitul meu.De atunci, am inceput sa ma indragostesc de el fara sa vreau.Il vad in fiecare zi si nu il pot uita.Imi face foarte mult rau pentru ca il vad, dar nu il pot atinge, stiu ca nu e al meu.Simt ca totusi el mi. a pus capac, nu il mai pot scoate din cap.Sunt indragostita de el pana peste cap.Sincera sa fiu, habar nu am ce mi. a facut. Dar tousi, mai era ceva...cand ma vede prin liceu se uita intr. una dupa mine si unde sunt eu, e si el, dar fara sa vorbeasca cu mine.Nu e zi in care sa nu ma vada si sa nu il vad. Face tot posibilul si vine la mine in clasa, iar colega mea spune:"ii sclipesc ochii dupa tine". Nu stiu ce sa mai cred, se uita intr. una dupa mine.
Si inca ceva, eu acum sunt intr. o alta relatye care totusi nu e char pe placul meu, adyca pot sa spun ca nu imi place deloc de acest baiat.
Si...baiatul de care eu sunt intragostita stie ca eu am un alt iubit si poate de asta nu face niciun pas.
Un prieten de al lui mi-a spus ca baiatul care mi. a pus "capac"hee heeniciodata nu se mai intoarce la o fosta prietena. Dar acum ma intreb de ce "ii sclipesc ochii" dupa mine
Va rog frumos ajutati.ma,cum sa fac sa fiu din nou cu el.In fata nu as putea sa ii spus ca sunt indragostita de el.As vrea sa fie din nou al meu, sa nu mai plang si sa sufar dupa el.
Va multumesc anticipat tuturor!

Răspuns Câştigător
| LaraDésire a răspuns:

Stii ca mereu tanjim dupa fructul interzis. Cat timp ai fost cu el nici ca ti.a pasat dar acum cand nu mai esti cu el il gasesti oarecum mai atragator fata de cand era cu tine. Inainte sa te desparti de baiatul cu care esti incearca sa ai o conversatie cu el prin mesaje, pe mess sau o retea sociala (hi5, facebook) sa vezi ce mai face eventual sa legati o conversatie fara sa ii spui cat de mult tii la el, pentru ca baietii prefera fetele mai misterioase si care sa nu depinda tot timpul de ei. Mult succes

3 răspunsuri:
| Vrajitor a răspuns:

10 cuvinte happy Du-te la el si spune-i ce simti cu adevarat. incearca sa faci cinste cu o cafea. atragel asupra ta. si discuta cu el. comunicarea happy este punctul forte.

| BurnInHellSucker a răspuns:

Naspa.

| iuia a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te desparti de baiatul care esti acum si daca tot iti place asa tare incearca sa faci ca sa afle ca tie inca iti place de el, si asta repede