| anonim_4396 a întrebat:

Va rog mult ajutor!
Gen imi curge un lichid maroniu dar nu stiu de ce. Am avut menstruatia in urmă cu două zile, ce e cu acest lichid?
Mai am o intrebare:am facut in perioada menstruatiei sex anal neprotejat cu ejaculare si ma tem ca a curs in vagin si ca pot fi însărcinată. Ce sa fac? Va rog mult ajutați-ma ca sunt speriata de moarte.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pur si simplu scurgere maronie care continua sa se produca si dupa 2 zile semnifica faptul ca procesul menstrual NU este terminat complet.
Fiindca sexul anal a fost intretinut intr-o zi de menstruatie, adica intr-o zi din perioada in care formarea sarcinii este in proportie de peste 97-98% IMPOSIBILA chiar si in cazul sexului vaginal terminat cu ejacularii spermei IN VAGIN, se poate considera in cazul descris de tine ca formarea sarcinii este IMPOSIBILA in proportie de 99, 99% chiar si daca sperma ejaculata in colon (anus) s-ar fi scurs in afara anusului si printr-o minune/miracol ar fi ajuns in vagin. Multa sanatate!

11 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Acele scurgeri maronii sunt normale dupa menstruatie.

| alina2k18 a răspuns:

laughing

| Username272 a răspuns:

Nu asculta de corbualbrosu eu am să îți spun sincer cum stă treaba fără a mă teme în a te speria Deci când ai făcut sex anal e posibil să se fii scurs sperma pe lângă vagin iar sperma în contact cu mucoasa vaginală sunt șanse extrem de mari ca să rămâi însărcinată iar cam spus băiatul ăsta Nu este adevărat pentru că odată sperma ajunsă în vagin la umezeală acolo spermatozoizii pot trăi până la patru zile iar în parcursul timpului ăsteia se poate produce o sarcina Eu zic să faci cât de repede un test de sarcină și ai să vezi rezultatul

| 28438sara342ir a răspuns (pentru Username272):

M.ai băgat In sperieți la maxim...
Sincer nsj ce sa fac... O sa fac maine un test de sarcina...Dar parca se spunea ca in timpul Menstruatiei nu poti rămâne însărcinată, e adevarat?

| 28438sara342ir a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Bine,iti Multumesc mult Pt ajutor ❤

| 28438sara342ir a răspuns (pentru alina2k18):

Aha

| Username272 a răspuns (pentru 28438sara342ir):

Da este adevarat, dar daca ți-a trecut menstruatia, sunt sanse ca inca spermatozoizi sa fie in tine si sa astepte ca ovulul sa fie "pregătit " nu vreau sa te sperii, dar asta e adevarul, nu te panica, fa un test de sarcina

| corbulalbrosu a răspuns (pentru 28438sara342ir):

Acum 2 ore | 28438sara342ir explică (pentru Allex121):
M.ai băgat In sperieți la maxim...
Sincer nsj ce sa fac... O sa fac maine un test de sarcina...Dar parca se spunea ca in timpul Menstruatiei nu poti rămâne însărcinată, e adevarat?
NU stii ce sa faci?
Cel mai simplu lucru posibil in astfel de situatii si anume :
--Sa te informezi CORECT, in privinta MOMENTULUI si a MODULUI in care se poate forma o sarcina in timpul oricarui ciclu menstrual
--Sa te informezi CORECT in privinta MOMENTULUI in care poate fi efectuat TESTUL DE SARCINA pentru ca REZULTATUL obtinut sa fie VALID, VALABIL si CORECT cu o acuratete de peste 98 - 99%
-- Si cel mai important lucru de stiut si cunoscut este cel care se refera la profesionalismul raspunsurilor primite. Daca vei lua in considerare raspunsul COMPLET ERONAT SI INCORECT transmis de un AGARICI AGEAMIU cum este acel @Allex121 care prin acel raspunsul IMBECIL rolling on the floor a batut campii laughing bineinteles ca vei fi speriata si complet bulversata. Te sfatuiesc sa NU mai cheltui ABSOLUT AIUREA banii pe un test de sarcina care daca este facut acum va avea rezultatul 100% NEGATIV insa va fi de fapt 100% FALS NEGATIV deci un rezultat 100% ERONAT, GRESIT, INCORECT

| 28438sara342ir a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Deci pe mine ma intereseaza doar Un lucru, sunt sau nu însărcinată?‍♀️

| 28438sara342ir a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Asta mă interesează, daca se poate produce o sarcina...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru 28438sara342ir):

In proportie de 99.9% este IMPOSIBIL sa se produca o sarcina in acele conditii.