| MaDuTzA_9669 a întrebat:

Buna TPU vreau sa incerc sa ma epilez cu ceara dar am auzit ca ustura siii stiti cumva la care este durerea mai mica la ceara rece sau calda?

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ceara calda e de preferat fiindca dilata porii si durerea nu e asa de mare in timpul epilarii.

| norik a răspuns:

Eu ma fac cu ceara calda.Am incercat cu benzi si e o durere ingrozitoare:d.Acum depinde. dar eu zic ca tot mai buna e ceara calda(amorteste mai repede si nu mai simti durerea.)Funda?

| yumeee a răspuns:

Băi... depinde zona.
Eu pentru picioare mergeam la salon (prima dată acum vreo 4 ani) şi nu m-a durut niciodată. thinking Adică da, e ceva. o furnicătură, dar incomparabil cu epilatorul de ex. (dar acum pe ăla îl folosesc şi e ok)
Nu ştiu de ce se plânge toată lumea de ceară. Nu te lua după ei. Şi eu când am mers prima dată la salon eram speriată rău de ce auzisem despre ceară şi-am ieşit şocată să văd cât era exagerată experienţa.
Apoi, inghinal, se schimbă povestea. Acolo doare a' dracu de tare laughing.
Dar e de dorit să mergi la un salon, măcar prima dată. Nu ştiu cât de bine o să te descurci singură. Eu am încercat şi-am rămas cu banda lipită pe picior, nu voiam s-o smulg rolling on the floor.

| mary_2630 a răspuns:

mie am2 mi se par dureroase :-s
eu spun sa pui p cineva sa te epileze ca singura cred ca nu reusestihee hee