| InnaS a întrebat:

Vreau sa intreb si eu daca avortul doare, mentionand ca sunt in a 2 luna si imi face avort prin aspiratie.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se dilata progresiv vaginul si colul uterin cu ajutorul unor dilatatoare speciale, progresiv pentru a nu traumatiza colul uterin. Pe urma se aspira sarcin printr-o canula speciala de plastic si la sfarsit se face controlul cavitatii uterine. Durata interventiei este de circa 20-30 de minute. Acest tip de avort nu este dureros nici in momentul efectuarii operatiunii deoarece se face sub ANESTEZIE si pacienta nu simte de obicei nicio durere.Acest tip de avort se face in ambulator, pacienta nu necesita internarea iar recuperarea este rapida astfel ca dupa circa 1 ora pacienta paraseste clinica pe propriile picioare.

5 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Mai bine ai renunta la alegerea crimei :( :( :(

Indiferent cate saptamani sunt, acolo s-a nascut si e o fiinta umana. :(

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| milan9 a răspuns:

Dacă fiul tău de 5 luni nu ştie încă să vorbească, asta înseamnă că nu are statut uman? Te gândeşti oare că trecerea la "umanitate" este doar momentul nasterii? Greşit! Independenţa organică a acelui prunc exista deja de mult timp. Iar UNICITATEA lui genetică exista deja din prima zi!

La fel îşi permit şi musulmanii să anuleze drepturile femeilor considerându-le simple obiecte de care dispun cum vor. Nu înseamnă că acei musulmani au dreptate doar pentru că pot să abuzeze de cineva… sad

| Lawliet14 a răspuns:

Avort = crima

| Anonim0078965 a răspuns:

Iar unii isi doresc si nu pot face sad...

| levitht a răspuns:

Nu va durea