| xFaith a întrebat:

vreau sa va spun o mica poveste. Inainte sa ma judecati, vreau doar sa cititi.
- anul asta nu am luat bacul. intr-adevar. l-am picat, nu sunt singura persoana care il pica.
Simt ca relatia mea cu prietenul meu ( 6 luni )s-a cam racit. El desigur l-a luat. chiar ma bucur pentru el.
mi-a spus ca trece cu vederea si daca in august nu iau bacul.
Dar! mi-a spus ca daca nici la anul in 2013 nu iau bacul. se desparte de mine!
A spus ca nu ar vrea sa fie cu o fata oarecare care o sa lucreze in viitor, pe un salariu de 10 milioane de lei vechi.
Maicasa nu ma suporta...
Si mai este inca o chestie.
- vrea sa plece la mare. iar verisoara lui va mai aduce inca o fata straight face.
Sincera sa fiu. nu stiu ce sa fac!
As vrea sa ma despart de el, deoarece nu vreau sa am de suferit mai incolo. chiar daca a`s face`o.o sa il iubesc in continuare si nu voi uita aceasta relatie in veci.
Acum. v-as ruga fara insulte, misto-uri. si chestii de genu.
Va cer doar un sfat.

Răspuns Câştigător
| Soowhaat01 a răspuns:

Pai, el nu ar trebui sa te iubeasca pentru salariu, daca iei bacu' sau nu. El ar trebui sa te iubeasca pentru ceea ce esti, nu pentru ceea ce ai.

Si cu faza la mare...intr-adevar, nu e bine sa ai de suferit. Chiar daca il vei iubi mereu nu prea ai ce sa faci. Esti prinsa intre bac, excursia si el.

Dar am o intrebare : Tu nu poti sa vii cu el si cu verisoara lui? Ca poate verisoara lui nu te suporta si nu vrea ca tu sa fii fericita cu el si, poate de'asta ea iti face asa. Tu trebuie sa ii arati ca tu nu te lasi asa de usor.

Succes!

| Soowhaat01 a răspuns (pentru Soowhaat01):

Pardon, am vrut sa scriu, " nu pentru salariu " laughing

11 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

El este foarte orgolios, și asta ar trebui să îți dea de gândit.
Îi pasă prea mult de părerea celor din jur, probabil îi este teamă că va începe să vorbească lumea despre faptul că el stă cu o persoană mediocră, căreia nu-i pasă de viitorul ei deoarece nu s-a străduit să obțină o notă bună pentru a lua examenul de bacalaureat.
Tu ar trebui să fii puțin egoistă, în sensul în care ar trebui să îi dai papucii cu explicația că nu vrei să stai alături de o persoană care te amenință că te va părăsi doar pentru că nu iei un examen.
Dacă îi păsa cu adevărat de tine, te sprijinea, încerca să te facă să înțelegi că este necesar să ai o diplomă de bacalaureat în viitor, de aceea trebuie să ai ambiție, să înveți și să iei o notă mare în august, în niciun caz să te amenințe.
Este un lucru urât, josnic, iar dacă tu nu te iubești, nu te respecți și accepți lucrurile astea din partea lui, va profita de tine, și te va mai amenința de câte ori dorește el.
Desparte-te de el, și apucă-te de învățat, pentru a-i demonstra că vrei, că poți, și fă-l să regrete că nu te-a tratat așa cum ar fi trebuit, având în vedere că ai avut un eșec.
Un eșec nu înseamnă că nu ai capacitatea de a reuși, ci că nu ai avut suficientă ambiție să treci cu brio examenul.
Multă baftă!

| harciog a răspuns:

Despartirea este inevitabila in ambele cazuri. Poate vrea sa te impulsioneze sa iei bacul dar, odata ce-l iei, vei ajunge la concluzia ca pe el nu-l interesai ca om ci ca statut social.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Iubirea adevărată NU are nici o legătură cu luarea BAC-ului sau cu un salariu de/sub 1000 lei - deci, e CLAR că tipul NU te iubeşte cu adevărat ( sau e foarte "uşor" influenţabil )!

Acum TU decizi dacă rămâi cu el sau te desparţi - asta nu putem noi să hotărâm...

| neutrino a răspuns:

Aveti, partial, amandoi dreptate in modul in care ganditi dar, vezi-ti de drumul tau, care nu mai e comun cu al lui.

| Xtadelo a răspuns:

Poate vrea sa te motiveze sa iei BAC-ul...
Oricum daca nu e asa. nu merita sa mai stai cu el.

| KMaddieK a răspuns:

Daca te-ar iubi nu i-ar pune conditia "daca nu vei lua bacul ma despart de tine" sau gandeste altfel cum ar fi, daca te "ameninta" te va face sa-l iei, dar tot acolo se ajunge daca te-ar iubi nu ar conta, si bani nu ar fi o problema si cu aia 10 mul. te-ar inretine el, doar ce o vrea sa il intretii tu. Cel mai bine ar fi sa i spui, ca asta nu ar conta, dar daca tot nu renunta desparte-te pentru ca mai tarziu vei suferii mai mult :*

| KMaddieK a răspuns:

A da am uitat, eu cu fostul am fost 8 luni si a scapat de mine in 2 secunde printr-o minciuna, bine am sufirit, dar pana la urma o sa-l uiti, bafta :*:*

| alinussa a răspuns:

Sincer daca te conditioneaza nu te iubeste. cel mai bine pentru tine ar fi sa il lasi acum. vei suferii acum dar daca amani despartirea vei suferii mult mai mult mai tarziu cand te va lasa el pentru ca nu te iubeste.

| AlinRuță a răspuns:

Pai despartete de el ca nu te iubeste! funda?

| elena64 a răspuns:

Pai nu cred ca te iubeste asa mult daca iti pune conditii parerea mea despartate de el sa nu ai de suferit cum ai zis si u daca se va duce la mare si verisoara lui v-a mai aduce o fata si sa zicem ca el se va indragostti de ea ce vei face? vei suferi si mai mult asa mai bine te desparti acum de el si daca intr-adevar te iubeste cand se va intoarce te v-a cauta.