| ZambetheCaptive a întrebat:

Buna TPU vreau si eu cat mai multe sfaturideci imi place mult de un baiat cu 3 ani mai mare ca mine.Este un vechin de al meu am facut rost de nr lui de telefon de la o prietena si l-am sunat cu nr ascuns(prin septembrie anul trecut)si am spus ca cineva il place el tot oinsista sa ii spun eu nu am vrut sa ii spun i-am dat doar nr meu de telefon si am zis ca cea cu nr ala de telefon il place

dupa el mi-a zis ca eu am pus pe cineva sa il sune(mi-a spus la telefon si nu stiu sigur daca stia sau nu ca eram eu pentru ca nu m-a intrebat)si eu seara in aceiasi zii i-am dat un mesaj si i-am spus ca are dreptate ca il iubesc si ca nu pot sta fara el(nu stiu ce aveam in minte atunci)

dupa 2 zile cand sa mergem la scoala m-a oprit o prietena si mi-a spus ca daca eu il plac pe acel baiat ca a vazut fratele ei in telefonul lui marius acel mesaj

eu i-am spus ca nu si dupa inca 2, 3 zile am aflat de la verisorul lui marius ca el a zis ca is prea mica

eu il vedeam ca pe la inceput se uita el asa la mine cam tot timpul da nu imi arata nimic de genul ca ma place

pe la inceputul lunii februarie am vorbit cu el pe mess si mi-as spus ca daca il mai iubesc si ca vrea sa fie cu mine si tot insista pe chestia asta eu am zis ca nu vreau si ca nu il plac pentru ca stiam ca nu avea cum sa se schimbe de pe o zi pe alta si el tot insista s imi spunea ca ma place si eu i-am zis ca sa inceteze si sa ma lase ca eu nu il plac pe el si ca nu am chef de glume si sa ma lase ca nu i-am dat eu messajul ala ca l-a dat vara mea si ca nu am chef de glume si eu dupa un timp mi-a spus ca eu chiar am crezut ca a fost dora o gluma si chestii de astea

cand am facut marti sau vineri educatia fizica(marti nu eri)a venit si el dar era chiar plictisit azi cand am mers la doctor sa imi iau o scutire cu tata, tata a coborat sa ia ceva de mancare si eu am ramas in masina iar el era chiar in fata masinii cu niste prieteni de la el din clasa si se uita la mine. nu cerd ca m-a scapat din priviri cat am stat in masina(si a durat destul de mult)

eu nu stiu ce sa fac pana la urma marius ma place sau nu? voi ce parere aveti ce sa fac? dau funda

stiu ca am mai pus intrebarea asta 1 dar chiar mai vreau niste pareri app cei care au spus ca ma place pentru ca mi-a spus atunci ca ma place v-am spus mi-a spus dupa ca a glumit si daca chiar am crezut

Răspuns Câştigător
| Danutz99_3470 a răspuns:

Draga fata, diferenta de 3 ani nu e mare,ba chiar e forte buna pentru o relatie, dar depinde kiti ani ai, daca ai 10-13 ani.nu ai sanse,dar daca mai mare,atunci nu se poate ascunde dupa virsta,sa mai zica ca esti prea mica.Dar ma grabesc sa iti spun sa nu iti faci mari sperante pentru ca nu stii ce va urma,poate sa urmeze o dezamagire,care pentru adolescenti este foarte grea. Deci ai grija ce faci si atrage atentia nu kit se uita la tine,ci cum se uita. Daca de ex. toti baietii din clasa se "veselesc" iar el se uita la tine fara sa aiba chef de gluma,poate insemna ceva, daca mai zimbeste e al tau. poti sai mai zimbesti, dar uite la reactia lui.

2 răspunsuri:
| Tiberius a răspuns:

Data viitoare incearca sa scrii si mai mult si sa lasi 20 de spatii dupa fiecare rand. Astfel imaginatia mea bogata o sa gaseasca si mai multe injuraturi cu referire la familie, persoane decedate si organe sexuale. Astea care suna cu numar ascuns mi se par cele mai idioate persoane.

| Squmppaaaa a răspuns:

Wow...e foarte greu d zis.se vede ca l-ai placut mult.depinde de ce simte el. poate vrea sa te faca sa suferi sau poate shia dat seama ca esti kalumea.bafta si sper sa iti mearga bine:*:::*: