| Girlalright18 a întrebat:

Bună TPU! Ziua preconizată de menstruație ar trebui să fie pe data de 30 Aprilie, dar tocmai am observat niște pete de sange apoase pe lenjerie. Menționez ca ultimul ciclu a început pe data de 3 aprilie. Am întreținut relații sexuale pe data de 11 aprile, protejat însă iubitul meu a pus prezervativul prima data pe dos, iar după l-a schimbat pe același in mod corect. Aceasta mica sângerare poate fi nidația? Sau ciclul meu neregulat a început? Nu pot să spun ca am un ciclu regulat, pentru că doar de două luni aveam o regularitate de 26 de zile.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ciclul menstrual poate sa aiba o lungime mai mica cu cateva zile fata de lungimea preconizata si ca atare sangerarea menstruala sa porneasca mai repede cu 2-3 zile. Fiindca in data de 11 Aprilie ai fost in perioada INFERTILA a actualului ciclu menstrual sexul ar fi putut sa fie intretinut fara prezervativ si la terminarea sexului sperma putea sa fie ejaculata in vaginul ''pasaricii'' tale fiindca era cu totul IMPOSIBIL sa fi putut sa ramai insarcinata in acel moment. Sangerrarea care a aparut reprezinta in mod cert inceperea menstruatiei. Multa sanatate!