| Dedeeelove2 a întrebat:

Buna Tpuu! Vreau sa va spun ca de la un timp nimeni nu ma intelege Deci povestea mea suna cam asa Anul trecut a inceput sa mi se faca rau nu stiu din ce motivu cu greata si tot lipseam de la scoala a fost un chin pentru mine pentru ca aveam o senzatie foarte deranjanta anul acesta din nou incepe sa se manifeste asa adica doar gandul ca mie rau deja imi da o stare nu pot sta la scoala doar sa ma gandesc ca mie rau ca deja incepe corpul sa reactioneze incep sa tremur sa am palpitati calduri frisoane greata.si nu stiu de ce eu zic ca e pebaza psihica va rog ajutati-ma nu mai pot simt ca vreau sa mor! Va rog dati-mi ideei sugestii tratamente pentru ca nu mai rezist multsad Va rog raspundeti-mi cat mai repede multumescsad!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Intr-adevar,este foarte posibil sa fie pe fond psihic.Tu te si gandesti ca ti-e greata, ca trebuie sa iti fie greata.Gaseste-ti o ocupatie.Si eu am avut aceeasi problema.Sau poate fi de la stres.Du-te la un psiholog sau la un doctor.
Pa.

2 răspunsuri:
| bunica18 a răspuns:

Incearca sa gasesti cauza...noteaza-ti ziua cind incepe si ce anume crezi tu ca a determinat asta. Nu stiu ce virsta ai, insa stresul are multe manifestari. Ca prim ajutor incearca sa-ti spui atunci cind ti se face rau "iar mi se face rau, o sa-mi treaca". Nu panica mai tare ci ramai calma. Nu mai fugi de scoala, fortzeaza-te sa asumi responsabilitatzile tale.
De consumi cafea, uit-o, si tot ce-i dulce scoate pentru o perioada din alimentatia ta.
Mergi la preot si te spovedeste si fii cu constiintza impacata, ca orice ti se intimpla e cu voia lui Dumnezeu.
Nu te mai pune pe tine in centru atentiei ci responsabilitatzile pe care le ai, pe prieteni, etc. ghindeste si fa lucruri care iti plac.

| kissmealiss a răspuns:

Gandeste pozitiv... okupaty timpu cu un iubit.