| Adicteddd a întrebat:

Buna tuturor, am nevoie de o parere happy.
Deci totul a inceput in martie anul asta.Am fost cu un baiat mai mare cu un an, aproximativ o luna, dar sa va povestesc cum a inceput.Eram la un bal organizat de liceu, eu eram cu prietenii mei si pe acolo era si el.Noi avem un prieten comun, si totul a inceput cand el m-a bagat in seama in timp ce dansam intrebandu-ma daca ma distrez.Eu i-am raspuns afirmativ dand din cap si zambindu-i.Dupa toata seara am inceput sa vorbim ne-am propiat destul de mult si el a venit la masa la care stateam eu cu prietenii si am mai vorbit.Dupa minute bune de vorba ne-am sarutat cateva minute, el a coborat si-a luat haina si a zis ca se intoarce, in acel timp am precat si eu dar nu inainte de al saruta de plecare. Urmatoarea zi prietenul nostru comun mi-a zis sa-i dau o cerere pe fb pentru ca el este blocat.Zis si facut, am vorbit mult dupa care am stabilit ca suntem impreuna.Toate cele bune asa au trecut saptamanile si in a 4 saptamana am observat ca se poarta ciudat si nu mai era asa atent cu mine.Eu tot il intrebat ce are ca este si vorbeste ciudat, dar el afirma ca nu are nimic.Dar intr-o seara prietena mea cea mai buna care era si iubita amicului nostru comun ma suna si imi zice sa intru repede pe fb ca iubitul ei vrea sa vb ceva cu mine.Am intrat si am vb cu el si am aflat ca el vrea sa se desparta de mine ptc vb cu alta fata de 1 saptamana si ii place de ea.Afland astea l-am bagat in seama l-am intrebat ce face si i-am zis ca vreau sa-l scap de o grija si vreau sa ne depsartim.El nu a zis nimic si atunci s-a inceiat toata "povestea"...Dar toate pana intr-o zi cand am aflat ca ii zicea prietenului ca ii pare rau ca s-a desp de mine..si a zis asta ptc fata respectiva l-a refuzat.Dar de atunci am inceput sa vb, dar vorbeam pur si simplu ca un amic, mai clar o cunostinta si nimic mai mult.Am iesit intr-o zi in oras eu el si prietena mea si iubitul ei(pr nostru comun), toate bune in ziua aia.Dar atat nimic mai mult.Acum ca a inceput scoala am observat ca tot timpul ma baga in seama ma gadila si mereu vine la noi in clasa.Eu fac sala si el la fel si mereu ne intersectam pe acolo.De fiecare data vorbim radem, glumesc pe seama lui si el pe a mea, ma face sa rad si mereu se uita la mine cand suntem intr-un colectiv. Ultima oara ne-am intalnit la sala eu m-am schimbat si m-am dus la banda si in timpul ala el se pregatea sa plece dar inainte a venit la mine si a stat 20 de minute cu mine.Am vorbit, am ras si ne-am tachinat.M-a intrebat daca vin la balul acesta care urmeaza si i-am zis ca nu stiu, dar ma gandesc ca daca m-as dupe ar face el ceva si ar intra in vorba cu mine, ar gasi el un motiv stupit ca sa vorbim.Si acum nu stiu ce sa fac.Voi ce parere aveti? Ce mi-ati recomanda sa fac? Si ce ati face voi in locul meu?

5 răspunsuri:
| piticelm a răspuns:

Pai nu a mers cu aia si a venit iarasi la tine? esti a 5-a spita de la roata? Treaba ta,faci ce vrei, insa parerea mea este ca el este un om indecis, nu poti azi cu una, maine cu alta, daca te refuza te duci iarasi la cealalta.

| Trandafir_Bianca_1994 a răspuns:

In primul rand tu ce simti pentru el?

| AndrewAndy a răspuns:

Stii....pentru ce a facut nici nu merita sa mai vorbeasca cu tine. Dar e clar ca ii pare rau si cred ca merita a doua sansa...asta e tot ce pot sa spun doar ca tu alegi

| Constantin112 a răspuns:

In primul rand cred ca nu mai are rost... odata ce a zis ca vrea sa se desparta de tine ca e cu alta asa dupa aia l-a refuzat si acuma ce face? vine iar la tine.
De ce? el are un gand cum ca tu ai accepta iar sa fiti impreuna chiar daca el a zis odata ca nu mai vrea sa fiti impreuna deci sfatul meu este sa opreste asa zisa relatia asta amicala cu el de tot si sa nu mai vorbesti cu el deoarece e tipul ala de baiat care stie cum sa te pacaleasca.
Azi cu tine maine cu alta poimaine vine iar la tine ca un catelus si vrea sa fie iar cu tine si peste ceva timp gaseste alta care crede el ca e mai buna ca tine si iar zice ca vrea sa va despartiti.
Dec cum ti-am zis gata opreste-te sa mai vorbesti cu el pur si simplu spune-i ca nu mai vrei sa fiti impreuna/prietenei etc.

| Marius2o1o a răspuns:

Eu zic ca nu merita... Te-a avut o data si nu a stiut sa te pretuiasca, nu mi se pare un baiat "de casa", daca il accepti inapoi cand o sa isi gasesca una mai buna sau cel putin asa crezand el o sa te lase iar, si atunci poate fi mai dureros, se poate intampla asta chiar si dupa catva ani, si totul s-a dus pe apa sambetei, dar... decizia ramana doar a ta, aceasta a fost doar parerea mea si sper sa te ajute.