| Elis199 a întrebat:

Am sa fiu scurta si la obiect! Eu si prietenul meu avem o relatie de 5 luni. Fosta lui prietena e vecina cu el, stau la aproximativ 150 de metri unul de altul. Dar ea e plecata in strainatate de obicei si vine acasa doar de 2, 3 ori pe an. Acum, ea e in Romania. si a postat un story cu textul " sunt obosita sa ma intreb de ce imi pasa atat de mult cand el nici nu se chinuie sa imi scrie" si a pus o piesa "someone you loved". Problema mai mare e ca, au prieteni comuni, exact aceeasi prieteni si ea si a actualizat profilul si a pus ca sta in tara. Sper ca nu s-a intors de tot. Nu stiu cum sa procedez, pe bune. Un sfat m-ar ajuta, va multumesc!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai cum sa stii daca si-o pune cu fosta sau e sincer cu tine, doar daca il prinzi cu o gafa in telefon sau comportament ostil, mai rece fata de tine sau semn ca nu iti acorda atentie asa cum proceda la inceput.

| Ofiintă a răspuns:

Este greșit să abordezi problema astfel. Mereu vor exista femei prin preajmă, iar tu merei vei avea ocazia să te simți amenințată și totodată panicată. În mod ipotetic, dacă el o va alege din nou pe ea, în acest caz el este problema și niciodată a-3-a persoană.
Când vei înțelege acest aspect, abia atunci vei dispune de o abordare corectă!

| Adry05 a răspuns:

Păi și ce treabă are? ea n-o mai fi avut alt iubit sau crush pe acolo prin străinătate? o fi dedicație pentru ăla. Înțeleg paranoeea dar totuși, calm down.

| Freya1 a răspuns:

Indiferent ce sfat ti-ar da cineva, daca pe tine chestia asta te obsedează nu o sa treci prea repede peste.
Singura chestie pe care poti sa o faci este sa vorbesti cu el despre temerile tale si sa il rogi daca poate sa pastreze distanță față de ea.Altceva nu ai ce sa faci.

| Marius22222222222 a răspuns:

Sper ca nu s-a intors de tot. Pai cu ce te incurca? Femeia nu poate sta toata viata plecata, ca te panichezi tu.

| Marius22222222222 a răspuns:

Convingeo pe vecina sa se mute. Glumesc. Nu prea ai ce face daca El are ochii ca girofarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știi cum să procedezi? Sterge-ti naibii instagramul. Sau măcar scoate-o pe aia de la following.

| Eugen80 a răspuns:

Daca nu ai incredere in el, atunci e nasol.
Spune-i ca nu vrei a auzi de fosta lui si gata. Mai departe el stie ce sa NU faca.

| xilef123 a răspuns:

Trage-i-o ca nimeni alta si totul va fi bine

| Ioana1312321 a răspuns:

Dacă el încă mai tine la ea si ea la el,, eu as zice să ii lasi in pace deoarece tu in perioada asta de 5 luni poate ai fost folosită ca un plasture pe rana lui.Dar lui nu i-a trecut sau poate a fost cu tine pentru a o face geloasă pe ea.